ПОДАТКОВА АМНІСТІЯ В ІТАЛІЇ

Поділитися
Про принадність розміщення своїх капіталів за рубежем наше населення довідалося лише нещодавно. Та й то, природно, не на особистому досвіді, а в ході чергових викривальних кампаній...

Про принадність розміщення своїх капіталів за рубежем наше населення довідалося лише нещодавно. Та й то, природно, не на особистому досвіді, а в ході чергових викривальних кампаній. Тим часом у цивілізованому світі допомогою офшорів, які мають погану славу, давно вже користуються цілком добропорядні громадяни. Зокрема, в Італії масова хвиля розміщення капіталів у швейцарських банках розпочалася в 1960—70-х — у розпал внутрішньополітичної нестабільності, частих випадків викрадення людей із метою викупу, а також занадто високої інфляції. У результаті на сьогодні за рубежем, за оцінками експертів, опинилося понад 100 млрд. євро (88 млрд. дол.). Якщо врахувати, що весь інвестиційний ринок Італії становить 500 млрд. євро, то повернення виведених за кордон капіталів сприймається як об’єктивна необхідність.

Оголосивши податкову амністію на капітали, які повертаються з-за кордону, уряд Сільвіо Берлусконі продовжує свою політику підвищення прозорості всіх фінансових операцій у країні. Раніше вже був анульований податок на спадщину. На думку урядових експертів, комплекс ужитих заходів дозволить значно скоротити загальний обсяг тіньових фінансових транзакцій, який, за окремими оцінками, зараз становить понад 15 відсотків всього обсягу ВВП четвертої за розміром європейської економіки. Крім того, у такий спосіб уряд сподівається істотно укрупнити, а може, навіть і подвоїти капітал, акумульований приватним банківським сектором. Адже зараз на депозитах приватних банків лежить лише 70 млрд. євро індивідуальних вкладників. А це становить лише п’яту частину всього того капіталу, яким володіють 180 тис. найбагатших італійців.

Правда, тут уже все залежить від моторності і підприємливості керівництва приватних банків. Приміром, чимало з них обіцяють навіть узяти на себе виплату 2,5-відсоткового податку, яким оподатковуються репатрійовані гроші. І роблять це, до речі, за умов найсуворішої анонімності. Тобто про те, хто заплатив податок на повернуту суму, не знатимуть навіть у податковій інспекції.

Це звучить особливо привабливо, оскільки слідом за пряником, без будь-якого сумніву, незабаром буде й батіг. І проти тих, хто не встигне повернути свої капітали через кордон до червня нинішнього року, розпочнуться дуже суворі санкції. Про це уряд попередив відкрито. Проте більшість багатих людей побоюються, що наступний уряд вважатиме нинішній пряник зайвою щедрістю і розпочне санкції проти тих, хто спокусився сьогоднішньою податковою амністією. У цьому випадку вирішальним чинником саме й може послужити приваблива анонімність, обіцяна приватними банками.

за матеріалами International Herald Tribune

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі