МВФ так «більше не буде»

Поділитися
Міжнародний валютний фонд, який протягом останніх років вимагав від країн, що розвиваються, здійс...
Міжнародний валютний фонд, який протягом останніх років вимагав від країн, що розвиваються, здійснення економічних реформ як політичну плату за надану в кризових ситуаціях допомогу, схоже, готовий розпрощатися з подібною практикою. Обмеження умов, що накладаються на країну, котра одержує кредит, є однією з вимог, висунутих новим виконавчим директором фонду Херстом Келлером.

Багато хто з урядових чиновників, учених і приватних консультантів піддавали різкій критиці МВФ за те, що той вимагав від Таїланду, Південної Кореї та Індонезії проведення структурних перебудов під час їхньої фінансової кризи 1997-98 років. Відразу згадуєш фотографію Мішеля Камдессю, колишнього виконавчого директора МВФ, який визирав з-за плеча тодішнього президента Індонезії Сухарто в момент підписання ним прохання про надання допомоги. Тоді представники Фонду зажадали від Індонезії реструктуризації транспортної й енергетичної систем і скасування державних субсидій на деякі товари. Тепер аналітики визнають, що висунуті завдання, схоже, виявилися для Індонезії на той час непосильними.

Херст Келлер, відвідавши Індонезію в червні нинішнього року, підкреслив, що ключовим завданням Фонду є відновлення довіри інвесторів до країни, яка опинилась у фінансовій скруті, шляхом надання їй допомоги в наведенні порядку у фінансовій і валютних сферах. А нав’язуючи більш глибокі структурні зміни, можна навіть зашкодити якнайшвидшій відбудові її економіки. «Дехто стверджує, що Фонд діє на кшталт троянського коня, насильно впроваджуючи західну економічну систему, — сказав пан Келлер. — Країнам потрібно надати більше можливостей для пошуку свого власного шляху».

Широке обговорення напрямків реформування МВФ намічено на середину липня. Тоді ж передбачається домогтися більш чіткого розподілу обов’язків між МВФ і Світовим банком, що в минулому нерідко дублювали один одного. Залишається тільки дожити до того моменту, коли стане зрозуміло, чим це все обернеться для України. Цілком можливо, що після цього захочеться жити й далі...

Євген СТАШЕВСЬКИЙ за матеріалами International Herald Tribune
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі