Грузія виривається вперед, Україна рветься навздогін

Поділитися
Щорічна доповідь про стан бізнес-середовища, яку регулярно готує Світовий банк на підставі даних 3500 експертів з усього світу, нинішнього року має ряд відмітних рис...

Щорічна доповідь про стан бізнес-середовища, яку регулярно готує Світовий банк на підставі даних 3500 експертів з усього світу, нинішнього року має ряд відмітних рис. Насамперед, уперше представлений міжнародний рейтинг 155 національних економік, вироблений у результаті зіставлення низки регуляторних індикаторів. По-друге, основний упор зроблено на політику у сфері створення нових робочих місць. І, нарешті, визнані очевидні успі­хи країн СНД у поступовому реформуванні практики регулювання бізнесу, які, однак, усе ще дуже відстають від своїх східноєвропейських «колег».
Безумовним лідером такого реформування в регіоні визнано Грузію, яка, у масштабах усього світу, за темпами перетворень вийшла на друге місце (після Сербії та Чорногорії). Кількість папірців, необхідних, щоб розпочати власний бізнес, зменшилася із 909 до 159, знижено витрати, пов’язані зі звільненням, зменшилися витрати часу й коштів на оформлення нової компанії, спростилося і знизилося оподаткування. Проте в загальному рейтингу грузинська економіка поки що посідає соте місце.
Стосовно України також відзначений прогрес у полегшенні процедури створення нового бізнесу, захисту прав кредиторів. Правда, поки що наша країна посідає лише 124-те місце в загальному рейтингу, тоді як Литва й Естонія, наприклад, відповідно, 16-те і 17-те, Вірменія — 46-те, Росія — 79-те і навіть Білорусь — 106-те. Позаду нас із пострадянських країн удалося роздивитися тільки Узбекистан, який опинився на 138-му місці.
А ще Україна випередила більшість африканських країн, де ситуація складається зовсім критична. У Мозамбіку, наприклад, на відкриття нової компанії потрібно в середньому 153 дні; у Сьєрра-Леоне на сплату всіх податків, якщо хтось раптом надумає їх сплатити, треба потратити 164% прибутку, а після того, як якийсь вантаж усе-таки добереться до африканського порту, знадобиться ще 43 дні на його розмитнення.
Втім, у глобальному масштабі й ці показники не рекордні. У Гаїті на оформлення нового бізнесу потрібно 203 дні, тоді як в Австралії — лише два. У Зімбабве вартість цієї процедури становить 1442% середнього доходу на душу населення, а в Данії — 0 (у Новій Зеландії — 0,2%). У 46 країнах узагалі немає вимоги до мінімального стартового капіталу, тоді як у Сирії для початку потрібно роздобути 60 тис. дол. (5112% середнього доходу). Та, вочевидь, і ці показники не є найгіршими, оскільки останнє місце в рейтингу посідає Буркіна-Фасо...
А перше місце в рейтингу посіла Нова Зеландія. За нею йдуть Сінгапур, США, Канада й Норвегія. Китай опинився на сьомому, а з західноєвропейських країн у першу десятку, крім Норвегії, ввійшли Данія та Великобританія.
Як підкреслюють автори доповіді, складання таких рейтингів — захід досить ефективний. Тільки за два останніх роки за результатами попередніх доповідей була ініційована 21 реформа, сукупна економічна ефективність яких оцінюється у 2 млн. дол.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі