ЄС НАМАГАЄТЬСЯ ДИСЦИПЛІНУВАТИ НІМЕЧЧИНУ

Поділитися
Під час обговорення умов, необхідних для запровадження єдиної європейської валюти, саме Німеччина зайняла найжорсткішу позицію щодо потенційних порушників обмежень, встановлених для дефіциту національного бюджету...

Під час обговорення умов, необхідних для запровадження єдиної європейської валюти, саме Німеччина зайняла найжорсткішу позицію щодо потенційних порушників обмежень, встановлених для дефіциту національного бюджету. І тепер, коли сама ж Німеччина і стала найголовнішим таким порушником, багато хто не приховує своєї зловтіхи. Втім, від цього проблема своєї важливості й актуальності не втрачає. А навіть навпаки. Особливо з урахуванням прийняття Пакту зі стабілізації та зростання, який завдяки повній відсутності гнучкості і свободи для маневру вже заслужив епітет «безглуздий» із вуст самого Романо Проді.

Однак Педро Сольбе, комісар ЄС із питань монетарної політики, вже ініціював процедуру накладення санкцій на Німеччину, яка не лише завершує нинішній рік із дуже істотним дефіцитом бюджету — 3,8 відсотка, а й закладає дефіцит на наступний рік. Щоправда, цього разу його величина має становити лише 3,1 відсотка, але й це трохи вище встановленої стелі. За ідеєю, санкції мали б виразитися в штрафах, причому, з легкої руки самої Німеччини, чималих, однак аналітики дуже сумніваються, що до цього справді дійде. Адже аналогічне попередження вже отримала Португалія, дефіцит бюджету якої становив 3,4 відсотка. А також Франція та Італія, які поки що лише наближаються до «небезпечної території». Правда, саме Франція заявила, що не збирається дотримуватися правил, продиктованих злощасним Пактом. Готовність (і можливість) дотримуватися цих правил наразі демонструють лише Бельгія, Люксембург, Фінляндія й Іспанія, що, з урахуванням їхніх розмірів, вирішальної ролі не грає.

Зростання ВВП по 12 країнах єврозони нинішнього року брюссельські фахівці очікують у 0,8 відсотка, сподіваючись на 1,8% 2003-го. Щоправда, приватні аналітики називають ці показники «рожевими ілюзіями». І, схоже, лише «ілюзіоністам» і вдасться розв’язати проблему дефіциту бюджету за таких рахітичних темпів розвитку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі