Попередній рекорд — за розмірами капіталів збанкрутілих компаній — протримався в Америці майже ціле десятиріччя. Проте вже другий рік поспіль у країні встановлюються дедалі нові рекорди, причому кожне таке «досягнення» виявляється втричі «вагомішим» за попереднє. Приміром, торік під чинність закону про захист від банкрутства потрапило 255 компаній, чиї капітали оцінюються в 260 млрд. дол. Цього року цей список уже поповнився ще 113 компаніями із сумарною капіталізацією в 149,3 млрд. І це поки що без урахування WorldCom Inc., яка одна додасть до цієї суми 103,8 млрд. дол.
Недовго утримуються й рекорди у власному забігу компаній-банкрутів. Приміром, банкрутство Enron Corp., яка встановила зі своїми 63,4 млрд. дол. новий індивідуальний рекорд лише в грудні, ледь протримався півроку. Причому, якщо вірити твердженням експертів, усе щойно розпочинається. Скажімо, Кена Бакфайера, аналітик інвестиційної фірми Miller, Buckfire Lewis&Co., стверджує, що обсяги банкрутств зростатимуть ще як мінімум півтора-два роки.
П’ять із восьми найбільших банкрутств за всю історію були зареєстровані після грудня 2001-го. До цього «зоряного» списку, крім Enron, входять телекомунікаційні компанії Global Crossing Ltd. (25,5 млрд. дол.), Adelphia Communications Corp. (24,4 млрд.), мережа роздрібної торгівлі Kmart Corp. (17 млрд.) і найбільший у Великобританії оператор кабельного телебачення NTL Inc. (16,8 млрд. дол.).
Давид Хайман, співробітник юридичної фірми Jones, Day, Reavis&pogue, каже, що не пригадує настільки високої концентрації фінансових провалів на такому короткому відрізку часу. Величезні капітали величезних компаній, за його словами, начебто набули здатності спонтанно випаровуватися. І навіть сумнівне оздоровлення американської економіки не зможе врятувати від цієї долі десятки авіаційних, енергетичних, сталепереробних і, звісно ж, телекомунікаційних гігантів, які вже вишикувалися на старті, виборюючи титул чемпіона з масштабів банкрутства.