«УКРСИББАНК» ПОЧИНАЄ І РОЗМІЩАЄ...

Поділитися
Минулого тижня успішно завершилося перше в Україні велике розміщення корпоративних облігацій. Весь випуск було реалізовано за заявленою дохідністю...

Минулого тижня успішно завершилося перше в Україні велике розміщення корпоративних облігацій. Весь випуск було реалізовано за заявленою дохідністю. Таким чином телекомунікаційна компанія «Київстар GSM» залучила майже 87 млн. грн.

На прес-конференції з цього приводу президент ЗАТ «Київстар GSM» Ігор Литовченко не приховував задоволення. За його словами, емісія облігацій дозволила компанії залучити дешевші кошти порівняно зі звичайними банківськими кредитами. І це була краща похвала банкам, які проводили розміщення цінних паперів, — АКІБ «УкрСиббанк» і «ІНГ Банк Україна».

Для «УкрСиббанку» розміщення облігацій стало етапною подією — він у черговий раз підтвердив свій професіоналізм і рівень банку загальнонаціонального масштабу.

Шлях до цього зайняв одинадцять років. За українськими мірками — майже вічність. На банківському ринку за цей час замінилося ціле покоління. Більшість фінансових установ «першої» хвилі стрімко злетіли і настільки ж стрімко канули в Лету. Тих із них, хто продовжує працювати, можна перелічити по пальцях. В «УкрСиббанку» пишаються тим, що не тільки вижили, а й зуміли досягти значних результатів: за основними фінансовими показниками у рейтингу АУБ банк протягом уже декількох років входить у десятку найбільших банків України.

Період до 1996 року був часом становлення банку. Відбувалося це в умовах найгострішої конкуренції: у Харківському регіоні ніколи не бракувало банків, які бажають тут працювати. За підсумками того етапу про банк заговорили як про міцний регіональний рівень.

Але треба було рухатися далі. Потрібні були нові сили, і 1996 року в банку обновився склад акціонерів. Тоді ж почався вихід за межі свого регіону. Було відкрито перші філії в інших областях, і про банк вперше стали говорити як про фінансову установу національного рівня. Різко — до 90 млн. грн. — збільшився статутний фонд, що диктувалося насамперед необхідністю кредитування великих промислових підприємств, розвитку філій, клієнтської бази.

Так банк вийшов на якісно новий рівень. Було залучено значних клієнтів з великими оборотами: черкаський і сєверодонецький «Азот», ВАТ «Хімволокно», Північний і Центральний ГЗК, харківський «Турбоатом», Одеський припортовий завод, інші підприємства.

Харків’яни зайняли свою нішу на ринку обслуговування підприємств гірничо-металургійного комплексу, хімічної промисловості. Визнанням успішної роботи банку та його компетентного підходу до інвестиційних і управлінських процесів стали розпорядження Кабінету міністрів про передачу в управління АКІБ «УкрСиббанк» державних контрольних пакетів акцій найбільших об’єктів гірничо-металургійного комплексу України — ВАТ «Північний ГЗК» і ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського». Настав час бути й основним обслуговуючим банком ще одного промислового гіганта України — ВАТ «Миколаївський глиноземний завод».

Природно, що серйозні клієнти зажадали серйозного підходу. Бо не варто забувати прописну істину: не тільки банк вибирає клієнта, а й клієнт вибирає банк. Тому все, що робиться у облюбованій ним установі банку, має бути цікаво і вигідно. Це найважливіша умова успішної діяльності і процвітання будь-якої фінансової установи. Все це обумовило підвищення вимог до персоналу. Основний принцип банку — індивідуальний підхід до кожного клієнта, висока якість наданих послуг, мінімізація банківських ризиків. Обслуговування найбільших підприємств допомогло менеджерам «УкрСиббанку» краще зрозуміти проблеми вітчизняного виробника, дозволило відпрацювати необхідні фінансові й управлінські технології, котрі й сьогодні продовжують удосконалюватися.

Це був дуже відповідальний період. Не всі банки змогли свого часу впоратися із розширенням своєї інфраструктури, перебудувати систему управління, організацію, технології. Одна справа — бути невеликим регіональним банком, і зовсім інша — банк із розвиненою філіальною мережею, у якого в сотні разів збільшилися фінансові потоки. Все це було пов’язано з масою проблем, які довелося вирішувати. Зараз «УкрСиббанк» завершив програму реорганізації, що передбачала розділення головного банку як управлінської структури та філій, відділень як торгових точок, які безпосередньо зайняті обслуговуванням клієнтів.

Реорганізація банківської структури проводилася за міжнародними стандартами за сприяння незалежних консультантів — міжнародної компанії Price Waterhouse Coopers. Робота всіх підрозділів була побудована таким чином, що питання, які перебувають у компетенції керуючих філіями і відділеннями, вирішуються безпосередньо на місцях.

На сьогодні АКІБ «УкрСиббанк» обслуговує понад 10 тис. підприємств — як великого, середнього, так і малого бізнесу. Щоб краще і повніше враховувати потреби клієнтів, у 12 найважливіших промислових регіонах країни працюють 14 філій і понад 40 відділень. Донедавна вони були лише в Києві, Харкові, Дніпропетровську, Миколаєві, Черкасах, Одесі, Севастополі, Полтаві, Житомирі, Сєверодонецьку, Кривому Розі, Маріуполі та Донецьку. У вересні відкрито філію у Львові, тим самим розпочато роботу банку в західному регіоні України. До кінця року перших клієнтів приймуть ще дві філії — у Сумах і Запоріжжі. До 2004 року банк має намір бути присутнім у всіх областях країни.

Зараз, після проведення земельної реформи, оживає сільське господарство, і в цих умовах АКІБ «УкрСиббанк» вважає необхідною роботу з кредитування підприємств агропромислового комплексу і підприємств, які забезпечують село мінеральними добривами та нафтопродуктами. На сьогодні лише в шести областях (Харківській, Черкаській, Одеській, Полтавській, Дніпропетровській і Миколаївській) структури агробізнесу одержали від банку 25,8 млн. грн. кредитів.

Розуміючи всю перспективність розвитку телекомунікаційних технологій у нашій країні, банк уклав угоду про стратегічне співробітництво з найбільшим оператором мобільного зв’язку України — ЗАТ «Київстар GSM». Передбачається не лише кредитування діяльності компанії і відкриття овердрафтних ліній для її абонентів — на базі підрозділів «Київстар GSM» буде створено близько 40 територіально відособлених безбалансових відділень банку в великих містах України.

Свідченням ефективності цього співробітництва і стало розміщення найбільшого в Україні випуску облігацій. Цей перший по-справжньому публічний продаж орієнтований на широке коло інвесторів — юридичних і фізичних осіб, резидентів і нерезидентів. По закінченні терміну первинного розміщення на весь період обертання АКІБ «УкрСиббанк» підтримуватиме двосторонні котування з купівлі-продажу облігацій ЗАТ «Київстар GSM». Такий захід цілком виправданий, бо підвищує надійність інвестицій і забезпечує абсолютну ліквідність вкладень. Вперше на фінансовому ринку України пропонуються інструменти, що забезпечують високу дохідність у національній валюті (18—20%) і гарантують валютну дохідність (до 12%) для інвестора, за повного захисту від можливої девальвації гривні.

Документарні облігації ЗАТ «Київстар GSM», в основному для приватних осіб, будуть реалізовуватися в усіх філіях АКІБ «УкрСиббанк», бездокументарні — у його головному офісі.

Як заявив голова правління АКІБ «УкрСиббанк» Артем Александров, будь-який інвестор, якщо йому знадобляться гроші, матиме можливість у будь-який час реалізувати облігації, що належать йому. Причому різниця між курсами купівлі та продажу не перевищить 1% річних дохідності. Вже в листопаді почнеться продаж облігацій банку зі свого портфеля...

Успіх розміщення першого випуску облігацій привернув увагу й інших бажаючих. За словами Артема Александрова, на даний момент ведуться переговори про випуск корпоративних облігацій ще з трьома підприємствами України.

Останнім часом банк став швидко розширювати і масштаби залучення внесків населення. Хоча він на всіх етапах працював із приватними вкладниками, це не було його профільною діяльністю. По суті, активна робота з фізособами ведеться лише з початку минулого року. Наприкінці 2000-го банк затвердив стратегію розвитку на 2001—2004 роки, де одним з основних напрямів докладання зусиль визначено саме цей сегмент ринку.

За словами пана Александрова, в найближчі роки обслуговування приватних осіб буде таким сегментом банківського бізнесу, який найшвидше росте. У цьому секторі очікується найжорсткіша банківська конкуренція. Але укрсиббанківці мають всі підстави вважати, що не тільки впораються із завданням освоєння цього ринку, а й займуть на ньому гідне місце серед лідерів.

Тим більше, що в них є досягнення, похвалитися якими може далеко не кожний. За всі роки свого існування банк сформував імідж надійного партнера і фінансової установи, яка завжди виконує свої зобов’язання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі