У Telegram збільшилась кількість фейкових чат-ботів українських банків. Про це повідомляє Obozrevatel з посиланням на заступницю директора Української міжбанківської асоціації платіжних систем ЄМА Олесю Данильченко.
Експерт розповіла, що в Telegram все частіше зустрічаються чат-боти, які створюють шахраї, для того, щоб дізнаватися особисту інформацію та красти гроші з карток довірливих користувачів.
Данильченко радить, щоб не потрапити «на гачок» аферистів, варто уважно перевіряти, чи на справжній чат-бот фінустанови ви зайшли.
«Треба переглядати, чи є там синя галочка, хоча зловмисники навіть навчилися її примальовувати. Рекомендую: якщо ви раніше не користувалися банківськими чат-ботами, якщо не можете розрізнити, не впевнені в цьому, то краще скористатися якимись іншими варіантами сервісів. Наприклад, можна зайти в інтернет-банкінг», – дала рекомендації Олеся Данильченко.
За її інформацією в Telegram з'явилося багато підробок чат-ботів, адже на платформі є проблеми з блокуваннями.
«Тому навіть якщо шахраїв вже викрили й банк подав заявку на блокування, фейкові чат-боти продовжують існувати ще декілька днів», – зазначає експертка.
Нагадаємо, в Україні створили сервіс для перевірки чат-ботів Dovidka.info, який дозволяє перевірити, чи є той чи інший чат-бот справжнім. Для того щоб зробити це, достатньо ввести назву бота або посилання на нього.
Як перевірити чат-бот
- Перейдіть на веб-сайт;
- У спеціальному рядку пошуку введіть назву бота або його URL;
- На екрані з'явиться інформація про те, чи є бот справжнім або фейковим.