Вимушена девальвація гривни дала позитивні результати для фінансової системи, заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» голова Національного банку України Володимир Стельмах.
«Вимушена девальвація, хоч би як болісно вона сприймалася в суспільстві, та й у самому Національному банку, почала давати позитивні результати», — констатував він.
За його словами, перехід до гнучкого курсоутворення сприяв досить швидкій нівеляції дефіцитів зовнішньої торгівлі.
Водночас Стельмах наголосив, що знецінення гривні ускладнило обслуговування банківських кредитів, узятих в іноземній валюті.
«Проте за нинішніх екстремальних умов на це питання в будь-якому разі не було б простих відповідей. Його ж граничне загострення дало змогу перейти до кардинального розв’язання проблем, початок яким було покладено ще в березні 2003 року», — пояснив він.
При цьому голова НБУ відзначив, що частковій нівеляції розривів між валютними та банківськими кредитами й депозитами має слугувати програма рекапіталізації банківської системи.
«Проте лише частково, — підкреслив він. — Оскільки відповідальність за ці валютні дисбаланси мають нести й самі банки, які роками обстоювали своє право на безумовне розширення валютного кредитування».
Докладніше читайте в інтерв’ю Юрія Сколотяного і Олександра Дубинського з Володимиром Стельмахом у свіжому номері «ДТ».