Савченко: Запровадження податку на землю і нерухомість зменшить інвестиції у ці активи на 2–3 млрд доларів

Поділитися
Запровадження податку на землю і нерухомість у 2011 році призведе до зменшення як внутрішніх, так і ...

Запровадження податку на землю і нерухомість у 2011 році призведе до зменшення як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій у ці активи на 2–3 мільярди доларів, заявив у статті для «Дзеркала тижня» екс-заступник міністра фінансів, доктор економічних наук Олександр Савченко, коментуючи норми проекту нового Податкового кодексу.

Через введення податку на землю і нерухомість відплив українського капіталу за кордон у золото, банківські депозити та нерухомість становитиме 1,5–2 млрд доларів, зменшення податків до бюджету та відрахувань до різних соціальних фондів — 0,5% ВВП, безробіття збільшиться на 2–3%, при цьому Україна втратить 2–3% зростання ВВП, прогнозує фінансист.

«На жаль, більше половини людей не зможуть платити абсурдні, якщо вірити проекту Податкового кодексу, податки на землю — у них просто нема такого доходу. Нагадаю, що в Україні з моменту інвестицій у землю до закінчення будівництва та введення в експлуатацію навіть котеджу минає не менше чотирьох, а в середньому — п’ять-шість років», — пояснив Савченко.

Окрім того, він зауважив, що зважаючи на те, що біля 70% інвесторів взяли кредит під будівництво, кількість проблемних кредитів істотно збільшиться, як і кількість банкрутств фізичних осіб.

«Тобто треба негайно ухвалювати закон про банкрутство фізичних осіб! А що робити до того часу — держава садовитиме боржників у боргові тюрми чи забиратиме майно?» — зазначив Савченко.

На його думку, затвердження нового Податкового кодексу не принесе нічого, окрім хаосу і шкоди. За словами Савченка, уряду було б доцільно ввести мораторій на 5 років на збільшення ставок старих і запровадження нових податків.

«Зменшувати ставки, спрощувати і ліквідовувати малоефективні податки можна і потрібно, а збільшувати — ні. І робити це треба не через Податковий кодекс, а через зміни до діючих законів, і дуже обережно», — підкреслив фінансист.

Докладніше читайте у статті Олександра Савченка «Макроекономічна політика — слабка ланка реформ» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі