Профспілки вимагають встановити нову мінімальну зарплату в Україні

Поділитися
У такий спосіб хочуть боротися з бідністю і повернути українців із-за кордону.

Федерація професійних спілок вимагає підвищити рівень мінімальної заробітної плати на 2024 рік до фактичного прожиткового мінімуму. Наголошується, що це дозволить запобігти поглибленню бідності серед працюючих, буде підтримкою їхньої платоспроможності та створить умови для повернення вимушених мігрантів в Україну.

За попередніми розрахунками профспілок, наступного року прожитковий мінімум для працездатних осіб із урахуванням прогнозного рівня інфляції складатиме 9257 гривень. Водночас згідно проєкту держбюджету мінімальна зарплата планується на рівні 8000 гривень.

Представники профспілок зауважили, що низькі зарплати є одним із факторів відтоку кваліфікованих фахівців за кордон, а повномасштабне вторгнення Росії в Україну посилило цю тенденцію.

«Ще до поширення коронавірусу та розв’язання широкомасштабної війни ми зазначали, що брак кваліфікованих робочих рук є одним з ключових бар’єрів для динамічного розвитку нашої держави. Невже зараз, коли сотні тисяч українських робітників пішли на фронт боронити країну, ті, що лишилися, працюють на межі своїх сил, а мільйони членів їх сімей виїхали за кордон, ми не усвідомлюємо, що низькі зарплати сьогодні - це неповернення наших з вами співвітчизників завтра»? – зазначили у заяві.

У федерації нагадали, що мінімальна заробітна плата в Україні у 2023 році становить 6700 гривень – вона «заморожена» на рівні жовтня 2022 року. Водночас посадовий оклад працівника першого тарифного розряду залишився на рівні грудня 2021 року і складає 2893 гривень. Профспілки вказують на Директиву (ЄС) 2022/2041 про адекватну мінімальну заробітну плату в Європейському Союзі, яка рекомендує встановлювати її на рівні не нижче 50% від середньої заробітної плати. За розрахунками профспілок, у 2024 році в Україні вона становитиме більше 21 000 гривень.

Нагадаємо, в Україні анонсували збільшення зарплати вчителів у 2024 році завдяки підвищенню фінансування сфери освіти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі