«Із теперішнього інформаційного потоку по Податковому кодексу (ПК) може скластися враження, що він загрожує тільки малому та середньому бізнесу, в першу чергу єдиноподатникам. Насправді це не так: один із основних ризиків ПК — у запровадженні нових правил адміністрування і знятті низки чинних наразі обмежень для контролюючих органів. Це може вдарити по всіх платниках податків», — вважають у компанії «КМ Партнери».
Вони наводять кілька прикладів того, що може чекати платників податків у недалекому майбутньому (детальніше див.: //www.km-partners.com/ua/taxcode ).
1. «Форми документів податкового обліку та звітності можуть тепер запроваджуватися через Мінфін як бланки суворої звітності», оскільки, на відміну від чинного закону, в новому Податковому кодексі немає прямої заборони на використання для податкових цілей бланків суворої звітності.
2. Дотепер звітність не визнавалася податковою декларацією, якщо не мала печатки, підпису чи обов’язкових реквізитів. Що таке ці обов’язкові реквізити, кодекс нарешті визначив. Але водночас додав нову вимогу — декларація має «відповідати нормам та змісту відповідного податку і збору», даючи волю уяві працівників податкової.
3. «На відміну від чинного порядку узгодження податкових зобов’язань, донарахування податкової вважаються неузгодженими тільки до часу завершення адміністративного оскарження (п. 56.15, 56.17.5. ст. 56), тобто тільки до часу завершення оскарження по податкових інстанціях, без рішення суду. А далі, якщо суми не сплачені, вони вважаються податковим боргом, щодо майна виникає податкова застава, можуть чинитися дії щодо стягнення».
Ця новація несе ризик не тільки втрати майна, а й збільшення тиску шляхом відкриття кримінальних справ за ст. 212 Кримінального кодексу, вважають у компанії «КМ Партнери».