«НАША УКРАЇНА» ЗА СКАСУВАННЯ КРИТЕРІЇВ СУМНІВНОСТІ ФІНАНСОВИХ ОПЕРАЦІЙ

Поділитися
Фракція «Наша Україна» має намір домагатися скасування ухваленої Кабінетом міністрів 29 травня ц.р...

Фракція «Наша Україна» має намір домагатися скасування ухваленої Кабінетом міністрів 29 травня ц.р. постанови «Про визначення критеріїв віднесення фінансових операцій до сумнівних або незвичних».

Як заявив лідер партії «Реформи і порядок» Віктор Пинзеник на прес-конференції в четвер, це питання вже обговорювалося на президії фракції. Скасування постанови «нашоукраїнські» депутати мають намір домагатися «як збиранням підписів, так і судовими позовами».

В.Пинзеник також заявив, що «за необхідності депутати будуть змушені домагатися внесення змін до законів, за якими прийнято відповідну постанову, зокрема до ст.18 закону про фінансові послуги й держрегулювання ринків цих послуг».

Відповідно до постанови, сказав В.Пинзеник, «кожен громадянин України матиме честь вважати себе потенційним злочинцем», тоді як у країні діє презумпція невинності. Тому, переконаний він, цей документ «не має права на життя». Крім усього іншого, зазначена постанова — це «удар по інвестиціях і приватному сектору», а також «спроба посадити всіх на гачок і запровадити тотальний контроль».

Як повідомлялося, Кабінет міністрів постановою від 29 травня затвердив 17 критеріїв віднесення фінансових операцій до сумнівних і незвичних.

Сумнівними й незвичними вважаються операції, які не пов’язані з характером діяльності їхніх учасників; операції з використанням коштів без підтвердження джерела їх походження; здійснювані за незвичних чи заплутаних умов; операції з перерахування коштів на рахунок в офшорному банку; з участю нерезидентів, зареєстрованих у країнах, які не співпрацюють із Міжнародною організацією з протидії відмиванню злочинних доходів (FATF, Financial Action Task Force on Money Laundering).

Сумнівною також визнається операція, сума коштів у якій не відповідає фінансовому становищу бодай одного з її учасників; операція з цінними паперами емітента, якщо її сумарна вартість перевищує 25% його статутного фонду; а також попередня оплата за імпортними контрактами на суму, що перевищує 30% вартості товарів (послуг).

Крім того, до сумнівних віднесено деякі види операцій, при яких безготівкові розрахунки перевищують еквівалент 50 тис. євро чи розрахунки готівкою перевищують 10 тис. євро. Зокрема обмін банкнот низького номіналу на банкноти високого номіналу (особливо для іноземних валют); відкриття рахунку на користь третьої особи; зарахування коштів на щойно відкритий рахунок тощо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі