Пріоритетом діяльності Ощадбанка повинна стати робота з вкладами фізичних осіб, оскільки Ощадбанк є сьогодні ощадним тільки за назвою, а не по суті, — заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» член наглядової ради Ощадбанку, екс-голова банку Олександр Морозов.
За його словами, засоби фізосіб становлять сьогодні трохи більше 13 млрд. гривень або всього близько третини зобов’язань банку, причому менше половини цієї суми — близько 6 млрд. гривень — припадає на реальні ощадні, тобто строкові вклади. Останнє — це рахунки до запитання.
На думку Олександра Морозова, враховуючи, що за банком закріплена 100-процентна гарантія держави за його зобов’язаннями перед вкладниками, Ощадбанк міг би стати гарним інструментом повернення вкладів, які були вилучені з банківської системи.
«Як відомо, їхня сума перевищує 60 млрд. грн. Це — колосальний фінансовий ресурс, якого так потребує сьогодні економіка. Та зробити це можна лише за умови грамотної державної інформаційної політики і впровадження нових програм залучення коштів населення», — заявив він.
Також він наголосив, що за Ощадбанком необхідно закріпити статус «народного банку», здійснивши компенсацію знецінених вкладів Ощадбанку СРСР через випуск додаткової емісії іменних акцій, власниками яких стали б громадяни України, чиї внески знецінилися.
Детальніше читайте в статті Юрія Сколотяного «Чи контролює державу ситуацію в країні?» у свіжому номері «ДТ».