Колишнього власника "Дельта банку" судитимуть за привласнення понад 250 мільйонів гривень

Поділитися
Колишнього власника
Обвинувальний акт направлений до суду.

Національна поліція України повідомляє, що голова спостережної ради "Дельта банку" разом зі співучасниками звинувачують у привласненні понад 250 мільйонів гривень. Зазначимо, що у 2021 році ексвласнику збанкрутілого "Дельта банку" Миколі Лагуну повідомили про підозру в розтраті понад 1 млрд грн і вручили клопотання про обрання запобіжного заходу.

Слідство повідомляє, що колишній власник банківської установи, який обіймав посаду голови спостережної ради, організував злочинну оборудку разом із двома заступниками голови ради директорів та службовою особою банківської установи – за сумісництвом директором товариства.

Протягом 2012-2013 голова спостережної ради надав незаконну вказівку підлеглим видати кредит підконтрольній йому юридичній особі, що необґрунтовано одержала 430 млн гривень, з яких 199 млн гривень так і не повернула.

Уклавши завідомо невигідний договір про відступлення прав вимог за кредитним договором за ціною, суттєво нижчою за реальну вартість, зловмисники заволоділи також коштами сумою близько 29 млн гривень.

Зазначається, що протягом 2014-2015 років за аналогічною злочинною схемою в результаті відступлення заборгованості за кредитним договором на користь підконтрольної юридичної особи службовці банківської установи за пособництва директора підконтрольного товариства привласнили ще 19 млн гривень.

Досудове розслідування згаданого кримінального провадження завершене за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

За словами слідства, фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 12 років з конфіскацією майна.

У заяві додали, що розслідування щодо інших злочинних фактів триває.

Нагадаємо, служба безпеки України розслідує спроби російських ексвласників одного з найбільших українських банків обійти санкції Ради національної безпеки та оборони та західних партнерів нашої країни. Служба безпеки не називає, про який саме банк йде мова, однак ЗМІ пишуть, що найімовірніше – це "Сенс Банк".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі