ІНВЕСТОРИ ЧЕКАЮТЬ ВІД УКРАЇНИ ЗАВЕРШЕННЯ ПОДАТКОВОЇ РЕФОРМИ

Поділитися
Україні необхідно завершити податкову реформу та розширити оподатковувану базу, а також вжити до...

Україні необхідно завершити податкову реформу та розширити оподатковувану базу, а також вжити додаткових заходів з удосконалення норм корпоративного управління, завершення переговорів про вступ до Світової організації торгівлі (СОТ), з розробки та реалізації нової програми приватизації великих підприємств.

Такі завдання називає головними для України Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у річному звіті за 2003 рік, представленому на щорічних зборах Банку у Лондоні, що відбулися 18—19 квітня.

Банк зазначає, що торік приватизація великих підприємств уперше за увесь час принесла виторг на рівні планових орієнтирів. «Крім того, ряд важливих змін стався в законодавчій сфері, зокрема, скорочені податки на прибуток підприємств і прибутковий, здійснено пенсійну реформу та впроваджено в дію закон про іпотеку. Всі ці реформи стали чинними на початку 2004 року», — перелічує ЄБРР основні досягнення України.

Банк указує, що збереження високих темпів зростання промислового виробництва та різкий підйом у будівельній промисловості торік більш ніж компенсували наслідки низького врожаю. Водночас високе зростання супроводжувалося сплеском інфляції, викликаної головним чином неврожаєм, зазначається в звіті.

«В оновленій стратегії для України підтверджується курс ЄБРР на підтримку інвестицій у таких сферах, як транспорт, енергоефективність, розвиток малих, середніх і великих національних підприємств, фінансовий сектор і сільське господарство». Крім цього, ЄБРР і надалі робитиме упор на підвищення ядерної безпеки в секторі енергетики.

«Обсяг майбутніх інвестицій ЄБРР залежатиме від того, наскільки Україна зможе поліпшити інвестиційний клімат шляхом створення стабільного податкового режиму, нормально функціонуючої нормативної бази та справді незалежної судової влади», — зазначається в документі.

Минулого року інвестиції ЄБРР в Україні були зосереджені в АПК, банківській системі та промисловості. Серед найважливіших проектів банк відзначає кредит провідному виробнику пакувального картону — Рубежанському картонно-тарному комбінату (11 млн. євро), найбільшій в Україні приватній судноплавній компанії «Укррічфлот» (17,1 млн. євро) і одному з провідних у країні склозаводів «Зоря» (12,1 млн. євро). Крім того, Банк надав кредити компаніям, що торгують зерном, і підприємствам роздрібної торгівлі.

Ще 33 млн. євро були видані малим і середнім підприємствам через кредитну лінію ЄБРР, відкриту для українських банків. Як зазначається в звіті, 2003 року по лінії механізму США й ЄБРР таким підприємствам надано понад 35 тис. кредитів на суму більш ніж 135 млн. євро.

Усього минулого року було підписано шість проектів ЄБРР для України на суму 116 млн. євро, тоді як 2002-го — п’ять проектів на 171 млн. З початку діяльності Банку в Україні кількість підписаних проектів досягла 58, а їхня сума — 1279 млн. євро.

2003 року вдалося освоїти 161 млн. євро, тоді як роком раніше — 225 млн., а усього за час взаємовідносин Києва з Банком — 748 млн. євро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі