ХТО СТАНЕ ГОЛОВНИМ У НЕБАНКІВСЬКОМУ СЕКТОРІ?

Поділитися
Голова Національного банку України Володимир Стельмах підтримує ухвалення закону «Про фінансові операції»...

Голова Національного банку України Володимир Стельмах підтримує ухвалення закону «Про фінансові операції». Про це він цього тижня повідомив журналістів.

Водночас голова НБУ відмовився прокоментувати документ, пославшись на те, що закон не підписано Президентом.

Тим часом член Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Віктор Івченко серед недоліків ухваленої редакції закону назвав створення третього державного регулятора на фінансовому ринку, тоді як спочатку передбачалося навпаки — об’єднати всіх в один. Ще однією вадою, на його думку, є те, що в законі ніяк не відбито концепцію саморегулювання ринку. Хоча розробники вважають цей пункт однією з незаперечних переваг документа.

За словами пана Івченка, до позитивів закону належить прирівнювання небанківських фінансових послуг до банківських.

Як повідомив перший заступник начальника Головного управління з питань економічної політики адміністрації Президента Євген Григоренко, закон ще не надійшов на розгляд Леоніду Даниловичу, тож поки що важко сказати, підпише він його чи ні.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада України 7 червня ухвалила закон «Про фінансові операції», яким передбачене, зокрема, створення Комітету з нагляду за фінансовими операціями та ринками, що буде центральним органом виконавчої влади, підпорядкованим Президентові й підзвітним парламенту.

Відповідно до цього документа, комітет буде колегіальним органом. Його голову призначає глава держави за погодженням із парламентом терміном на п’ять років і так само звільняє.

До повноважень комітету, зокрема, належить реєстрація та ведення реєстру фінансових установ; видача фінансовим установам, у межах його компетенції та відповідно до спеціальних законів, ліцензій на здійснення страхової діяльності, діяльності з надання послуг накопичувального пенсійного забезпечення та що передбачають пряме чи опосередковане залучення фінансових активів від фізосіб.

Передбачається, що відповідні держоргани протягом року передадуть створеному комітетові ці повноваження.

Проти набрання чинності законом в ухваленій редакції вже виступили Мінфін, а також ряд учасників фінансового ринку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі