Податки треба не знижувати, а краще адмініструвати, вважає президент Спілки податкових консультантів України Леонід Рубаненко. Таку думку він висловив під час круглого столу на тему «Оподаткування в Україні: ключові проблеми та шляхи їх усунення», організованого Лігою фінансового розвитку, Представництвом Світового банку в Україні та «Дзеркалом тижня».
За словами експерта, питання підвищення якості адміністрування податків, зокрема ПДВ, для бізнесу є більш нагальним, аніж, скажімо, зниження ставки цього податку.
«Діюча система законів із питань оподаткування так уже допекла своєю недолугістю, неузгодженістю, наприклад, із Цивільним та Господарським кодексами, що нас турбують питання адміністрування, податкових зборів і взаєморозуміння між бізнесом і владою», — зазначив він.
За словами шеф-редактора журналу «Бухгалтер» Олександра Кірша, сьогодні «ПДВ без «людського обличчя» забезпечує штучну зайнятість — бухгалтерів, податківців та ін. Законодавство дуже заплутане і замість фіскальної функції виконує каральну».
Одним з важливих кроків в адмініструванні податків експерти вважають синхронізацію бухгалтерського та податкового обліку. Олександр Кірш вважає, що це складно зробити, оскільки в них різні принципи нарахування. «Якщо відмінність кардинальна — там у розрізі продукції, тут у розрізі часу, то якийсь облік має посунутися, та поки що жоден з них до цього не готовий».
Детальніше читайте у розділі «Оподаткування в Україні: ключові проблеми та шляхи їх усунення» спецпроекту «Банківський КПД» на сайті «Дзеркала тижня».