Експерт: Уряд Януковича використовує тактику попереднього уряду – не проводити реформи

Поділитися
Уряд Януковича для фінансування дефіциту бюджету має намір використовувати ті самі інструменти, що і попередній, — запозичення і емісійне фінансування...

Уряд Януковича для фінансування дефіциту бюджету має намір використовувати ті самі інструменти, що і попередній, — запозичення і емісійне фінансування. При цьому нічого не міняти ані в енергетичній, ані в макро — і мікроекономічній політиці, сподіваючись на те, що економіка, завдяки сприятливій зовнішній кон'юнктурі, поступово почне рости і виведе країну з кризи.

Про це «Дзеркалу тижня» заявив колишній перший заступник голови секретаріату президента України Олександр Шлапак, коментуючи державну програму соціального і економічного розвитку України на 2010 рік, подану Кабміном на затвердження Верховної Ради.

«Ми всі очікували від цього уряду досить сильних, продуманих і рішучих кроків у реалізації реформ. Коаліція називається «Стабільність і реформи». І якщо в напрямі стабілізації ситуації ми бачимо певний рух, то, що стосується реформ, я не розумію, де вони, коли і як вони відбуватимуться», — зазначив він.

За словами Шлапака, в програмі немає відповідей на питання, як знижуватиметься і фінансуватиметься дефіцит держбюджету, яким чином проводитиметься реформа держфінансів, як збалансувати Пенсійний фонд, дефіцит якого може досягти в нинішньому році майже 50 млрд. грн, і які нові правила вводитимуться на енергетичних ринках, і в першу чергу на газовому.

«Питання, що ми робитимемо з НАК «Нафтогаз України», взагалі виявилося забутим», — констатує він.

«Тобто триває практика попереднього уряду: для громадськості — порожні розмови, а про серйозні речі — у закритому листуванні з МВФ. Таким чином, ми, найвірогідніше, бачимо черговий документ, запропонований для годиться. Обійшли всі гострі кути, щоб програма викликала мінімум заперечень із боку депутатів і громадськості», — переконаний Шлапак.

Доктор економічних наук Анатолій Гальчинський, коментуючи програму уряду підкреслив, що основні акценти в економічній політиці слід робити на активізацію конструктивної функції ринкових механізмів, підвищення конкурентоспроможності економіки і ліквідацію безперспективних підприємств.

Торкаючись теми підвищення соціальних стандартів, експерт зауважив, що уряду необхідно бути максимально відвертим у вирішенні цього питання.

«Було б коректно, якби президент і уряд чесно сказали людям: «У нас сьогодні немає фінансових ресурсів, щоб реалізувати обіцяне вже цього року. Обіцянки обов’язково будуть виконані, але через два-три роки», — переконаний експерт.

На думку Гальчинського, закладений дефіцит бюджету в 6% ВВП — надзвичайно високий показник і важкодосяжний, і більш коректною є цифра в 3—4% дефіциту.

«Головне сьогодні — убезпечити економіку від ескалації рецесійних процесів, які кореняться в надмірному державному споживанні. Я не відчув розуміння цього новим урядом», — підкреслив доктор економічних наук.

Докладніше читайте в статті Юрія Сколотяного «Що з програмою, що без програми» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі