Ефективно управляти всією системою банків, можна буде, якщо банки стануть меншими, простішими і менш прибутковими, вважає кандидат юридичних наук Кирило Молодико. Експерт переконаний, що банки повинні істотно прояснити і спростити свої організаційні структури.
«Для фахівців не є секретом складнощі, пов’язані з консолідованим наглядом за розгалуженими міжнародними корпораціями навіть у тих випадках, коли точно і достеменно відомо, хто до них входить. Значно складнішою видається справа, коли взагалі неможливо зрозуміти, хто до них входить», — зазначив він в статті для «Дзеркала тижня».
За словами Молодико, для всіх стало очевидним, що поширене уявлення про те, що дуже великі банки є апріорі найнадійнішими, виявилося помилковим.
«Те, що це зовсім не так, красномовно продемонстровано не лише в Україні (Укрпромбанк і банк «Надра»), а й на Заході, де активна фаза кризи почалася з неплатоспроможності банку-гіганта Lehman Brothers. На політичному рівні досить чітко прозвучало висловлювання канцлера ФРН Ангели Меркель: «Жодному банку не повинно бути дозволено ставати таким великим, що він може шантажувати уряд», — підкреслив він.
Докладніше читайте в статті Кирила Молодико «Банкінг-2012. Чи корисні сучасні фінустанови для суспільства?» у свіжому номері «ДТ».