Економісти: Україні загрожує брак зовнішнього фінансування

Поділитися
Брак зовнішнього фінансування і падіння цін на продукцію металургійних підприємств унаслідок світової економічної кризи загрожують Україні найбільше...

Брак зовнішнього фінансування і падіння цін на продукцію металургійних підприємств унаслідок світової економічної кризи загрожують Україні найбільше. До такого висновку прийшли опитані «ДТ» провідні експерти у сфері економіки.

«Економіки країн Цент­рально-Східної Європи, а також СНД відчуватимуть вплив глобальних проблем у двох формах: вища вартість залучення ресурсів і низький попит на продукцію експортних галузей», — стверджує Катерина Малофєєва, головний економіст по Росії і СНД аналітичного управління інвестиційного банку «Ренесанс Капітал».

На думку експерта, найбільшою мірою криза позначиться на українській банківській системі, яка демонструватиме нижчі темпи зростання і буде змушена застосувати вищу операційну маржу.

«Переоцінка ризиків на світових ринках на тлі посилення залежності від зовнішнього фінансування, а також підвищення ставок на внутрішніх ринках може призвести до помірного дефіциту кредитних ресурсів», — вважає Ганс Гольцхакер, головний економіст Austria Creditanstalt (UniCredit Group).

Не виключає він впливу кризи і на світові ціни на сталь: «В Україні, крім банківського сектора, вплив кризи на світових ринках може позначитися, хоч і з меншою ймовірністю, на сталеливарній промисловості».

«Основний ризик для України полягає в погіршенні перспек­тив припливу капіталів», — вважає і Валерій Гладкий, генеральний директор аналітичного центру «Бюро економічних і соціальних технологій».

Зниження облікових ставок в США, на думку експерта, не матиме істотного впливу на зниження вартості позикових засобів. «Збитки від операцій на американському іпотечному ринку, яких зазнали великі інвестиційні банки, змушують їх урізати бюджети інвестування на більш ризикові ринки країн, що розвиваються», — констатує Гладкий.

Докладніше читайте в статті Юрія Сколотяного «Буря в склянці води чи провісник великих катаклізмів?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі