Банкір: Безглузде використання рефінансування призводить до пролонгації зобов'язань мертвих банків

Поділитися
Сьогодні в банківську систему вливаються ресурси, які віддають не здоровим банкам на кредитуванн...

Сьогодні в банківську систему вливаються ресурси, які віддають не здоровим банкам на кредитування реального сектора економіки, а на пролонгацію зобов'язань хворих або вже фактично мертвих банків, котрі нічого не кредитують.

Про це заявив голова правління «ВТБ Банку» (Україна) Вадим Пушкарьов у ході круглого столу за участю провідних банкірів країни, організованого «Дзеркалом тижня».

«Це цілком безглузде використання ресурсів рефінансування», — відзначив він.

При цьому банкір підкреслив, що одночасно відбувається нарощування боргових зобов'язань уряду, які монетизируются Національним банком.

«Ці гроші проходять по спіралі, потрапляючи назад у скарбницю через бюджетні платежі, з одного боку. А з іншого — Національний банк, бажаючи утримати під контролем монетарну базу, зв’язує реальний ресурс, яким оперують комерційні банки, через підвищення вимог за резервами тощо. Виходить, що економіка знекровлюється — замість того, щоб стимулюватися за рахунок якогось реального тривалого фінансування», — пояснив він.

Докладніше читайте в статті Юрія Сколотяного і Олександра Дубинського «Банківська система через рік після початку кризи: втрати і досягнення, загрози і перспективи» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі