Війна та розширення – як у Гранадський декларації лідерів ЄС згадували Україну

Поділитися
У документі зазначається, що майбутнє «нових членів» – у ЄС, але «необхідно активізувати свої зусилля з реформування»

Європейські лідери, які зустрічалися 5-6 жовтня у Гранаді (Іспанія), підписали за результатами переговорів декларацію, в якій окреслили стратегічний курс та пріоритети Євросоюзу. Ця декларація є одним з проміжних етапів переговорів перед ухваленням нового Стратегічного порядку денного.

«Стратегічний порядок денний, погоджений у червні 2019 року, був нашим керівництвом до дії. Пандемія та агресивна війна Росії проти України стали випробуванням нашої стійкості, підкресливши необхідність для Союзу зміцнювати свій суверенітет і спонукаючи нас до прийняття важливих рішень для захисту наших людей та наших економік», – йдеться у тексті декларації.

У декларації згадується зобов’язання ЄС продовжувати «підтримувати Україну та її народ стільки, скільки буде потрібно». 

Що пишуть у Декларації про розширення ЄС: 

  • «Ми також підтвердили, що майбутнє наших нових членів та їхніх громадян – у Європейському Союзі».
  • «Розширення – це геостратегічна інвестиція в мир, безпеку, стабільність і процвітання. Воно є рушійною силою для поліпшення економічних і соціальних умов життя європейських громадян, зменшення нерівності між країнами і має сприяти утвердженню цінностей, на яких ґрунтується Союз». 
  • «Дивлячись уперед на перспективу подальшого розширення Союзу, як ЄС, так і майбутні держави-члени повинні бути готовими до цього». 
  • «Кандидатам на вступ необхідно активізувати свої зусилля з реформування, особливо у сфері верховенства права, відповідно до характеру процесу вступу, що базується на заслугах, і за підтримки ЄС». 

У Декларації також зазначається, що ЄС продовжить посилювати власну обороноздатність та продовжить інвестиції в сили і засоби, розвиваючи власну технологічну і промислову базу. 

Нагадаємо, на думку аналітиків The Economist, війна Росії проти України є потужною причиною для того, щоб «розширити та покращити Євросоюз». 

Нещодавно, перебуваючи у Києві, міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що майбутнє України – у Європейському Союзі, який «незабаром розшириться від Лісабона до Луганська». 

Оглядачі зазначають, що перемовини щодо вступу України до ЄС можуть розпочатись вже цього року, але у Європі зростає опір цьому. Наприклад, колишній президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер розкритикував можливий вступ України до Євросоюзу, заявивши, що наша країна «корумпована на всіх рівнях суспільства». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі