Представники Німеччини в Дамаску зустрілися з лідером ісламістського угруповання «Хайят Тахрір аш-Шам» (ХТШ) Ахмедом аш-Шараа (Абу Мохаммед аль-Джулані відмовився від псевдоніма, пов'язаного з його джихадистським минулим, і почав використовувати своє справжнє ім'я Ахмед аль-Шараа), повідомляє DW з посиланням на агентство dpa.
Сторони обговорили перехідний процес, який зараз відбувається в Сирії та ситуацію в країні.
«У центрі обговорень були політичний перехідний процес і наші очікування щодо захисту меншин і прав жінок з метою підтримки мирного розвитку в Сирії», - сказано в заяві МЗС ФРН.
ЄС і ООН після повалення режиму Башара Асада в Сирії також уже почали налагоджувати контакти з представниками повстанців, які захопили там владу. Як вказує Tagesschau, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас направила з цією метою в Дамаск досвідченого німецького дипломата Міхаеля Онмахта.
Спеціальний посланник генерального секретаря ООН щодо Сирії Гейр Педерсен також уже провів переговори з аш-Шараа.
В інтерв'ю BBC лідер повстанців сказав, що Сирія виснажена війною і режимом і не становить загрози для світу.
Глава найпотужнішої повстанської групи Сирії дав зрозуміти, що його сили не хочуть нових конфліктів, зокрема з Ізраїлем, незважаючи на хвилю ізраїльських атак на країну після повалення режиму Башара аль-Асада. Абу Мохаммад аль-Джолані, лідер «Хаят Тахрір аш-Шам», засудив те, що він назвав «слабкими» виправданнями Ізраїлю для своїх авіаударів, але заявив, що повстанці не повинні відволікатися від відновлення країни.
Джолані, який нещодавно став називати себе своїм ім'ям при народженні Ахмед аль-Шараа, закликав міжнародне співтовариство «терміново втрутитися», щоб забезпечити суверенітет Сирії.
Військова кампанія Ізраїлю в Сирії, яка, за словами офіційних осіб, спрямована проти залишків військових сил та інфраструктури Асада, стала випробуванням для Ахмеда аль-Шараа, який здобув нову владу і стоїть перед перспективою відновлення країни, зруйнованої 13-річною громадянською війною.
«Наші пріоритети зараз - задоволення основних потреб людей і робота над реалізацією більш стабільного і справедливого майбутнього», - сказав Ахмед аль-Шараа.