Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Єврокомісія мала вести перемовини з адміністрацією США щодо тарифів, які запровадив президент Дональд Трамп. У себе в Facebook він написав, що на це Брюссель мав два місяці.
"Ситуація зрозуміла після вчорашніх заяв президента США про тарифи: Європейська комісія повинна була вести переговори! На все це у них було два з половиною місяці", — написав він.
Сійярто уточнив, що Брюссель мав провести переговори з урядом США щодо митного співробітництва та знизити автомобільні тарифи з 10% до 2,5%. Проте Єврокомісія "припустилася цієї помилки". Тепер же, за словами Сійярто, економіка та народ Європи розплачуються за "некомпетентність політиків у Брюсселі".
"Вони не домовлялися, натомість знову перетворили економічне питання на ідеологічне. І все це за місячну зарплату в кілька тисяч євро...", — заявив глава МЗС Угорщини.
Нагадаємо, 2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив нові тарифи проти низки країн (на додачу до 25% на усі іноземні авто), які сягають 49% (найбільше — для Камбоджі). Вони включають базовий рівень тарифів на імпорт у 10% та так званий "взаємний тариф". Для нульової ставки потрібно виробляти свій продукт в Америці. Після виступу Трампа в економіці США було оголошено надзвичайний стан, а фондові ринки очікувано впали.
До слова, Штати ввели 10% мита і для України, але не зробили цього щодо РФ та Білорусі. У Білому домі пояснили це тим, що з останніми двома державами США не ведуть торгівлю. Тим часом віцепрем’єрка-міністерка економіки Юлія Свириденко наголосила, що нові тарифи — це складно, але не критично.
Доктор економічних наук Володимир Корнєєв у статті "Трамп-2025. Чи настане "золота доба" для американської економіки?" вже розповідав про те, як амбітні цілі президента США вплинуть на економіку та фінанси, альянси Вашингтона та міжнародну торгівлю.