У Мінекономіки прокоментували нові мита Трампа щодо товарів з України

Поділитися
У Мінекономіки прокоментували нові мита Трампа щодо товарів з України © Юлія Свириденко/facebook
За словами Юлії Свириденко, не все так погано.

Президент США Дональд Трамп ввів мита для низки країн, зокрема й України. Однак, перша віцепрем’єрка-міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що нові мита – це складно, але не критично.

«Для нас діятиме загальне мито на 10%. Якогось окремого вищого мита, як от у Молдови 31% чи у ЄС 20%, щодо України немає», – зазначила Свириденко.

Вона розповіла, що минулого року Україна експортувала до США товарів на $874 млн, з яких $363 припадало на чавун і ще $112 млн – труби. Тоді як купила Україна у США товарів на $3,4 млрд. За словами Свириденко, наша держава експортує до Сполучених Штатів товари з понад шести сотень категорій, з них 65 видів продукції становлять суму понад $1 млн.

Водночас українські мита на товари зі Сполучених Штатів досить низькі. Зокрема, ставка на автівки становить 10%, а на вугілля та нафту – 0%.

«Тому зараз в нас є шанси домовитись на інші умови — американська заява чітко говорить про таку можливість. Якщо все залишиться як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках. Тому ми вже працюємо над тим, щоб для України були кращі умови… Україна має, що запропонувати Сполученим Штатам Америки як надійний союзник та партнер. Від справедливих мит виграють обидві наші країни», – додала Свириденко.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня оголосив про запровадження масштабних мит, які стануть частиною його економічної політики щодо перегляду торговельних відносин з іншими країнами. Адміністрація Білого дому наполягає, що ці заходи спрямовані на зміцнення американської економіки, однак експерти застерігають, що вони можуть призвести до уповільнення глобального зростання та загострення торговельних суперечок. 

У світі вже відреагували на рішення Трампа щодо запровадження нових тарифів. Нові мита не торкнулися Росії, Білорусі та КНДР і в Білому домі назвали причину.

У центрі економічної політики Трампа – прагматизм, масштабне зниження податків, дерегуляція, підтримка корпорацій і торговельний протекціонізм. Доктор економічних наук Володимир Корнєєв у статті «Трамп-2025. Чи настане «золота доба» для американської економіки?» розмірковував, як такі амбітні цілі нового президента США вплинуть на економіку та фінанси Штатів, альянси Вашингтона та міжнародну торгівлю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Serebrys60
14 Березня 2022, 12:33
ООН давным давно себя скомпрометировала и стала некчемным сборищем,клубом,по интересам,просиживающем штаны ,на дармовые деньги.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі