Трамп ввів масштабні тарифи: що відомо (ОНЛАЙН)

Відео
Поділитися
Трамп ввів масштабні тарифи: що відомо (ОНЛАЙН) © EPA-EFE/FRANCIS CHUNG
Адміністрація Трампа заявляє про "День визволення" для американської економіки.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня оголосив про запровадження масштабних тарифів, які стануть частиною його економічної політики щодо перегляду торговельних відносин з іншими країнами. Адміністрація Білого дому наполягає, що ці заходи спрямовані на зміцнення американської економіки, однак експерти застерігають, що вони можуть призвести до уповільнення глобального зростання та загострення торговельних суперечок.

За словами представників адміністрації, запровадження тарифів має зменшити залежність США від імпортних товарів, скоротити торговельний дефіцит і сприяти відродженню національного виробництва. Білий дім позиціонує цей крок як "День визволення" для американської економіки, пише Bloomberg.

Однак економісти та міжнародні партнери висловлюють занепокоєння щодо можливих наслідків такого рішення. Попри заяви Трампа про боротьбу з "несправедливими" торговельними бар’єрами, критики попереджають про ймовірне зростання цін для американських споживачів і можливі заходи у відповідь з боку інших країн.

Зокрема президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 1 квітня заявила, що ЄС має "сильний план" для реагування на запроваджені чи майбутні американські тарифи. Водночас вона наголосила, що Брюссель надає перевагу вирішенню суперечок шляхом переговорів.

Видання ZN.UA веде онлайн ключових подій навколо підвищення тарифів.

03 квітня 00:53
Джорджа Мелоні відреагувала на мита США

Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні висловила занепокоєння у зв'язку із введенням Дональдом Трампом 20% мит на імпорт товарів з ЄС, назвавши це "неправильним".

У публікації в соціальних мережах після оприлюднення мит Мелоні попередила, що мита не принесуть користі нікому, натомість підірвуть усталений союз США та ЄС.

«Ми зробимо все можливе, щоб досягти угоди зі Сполученими Штатами, щоб запобігти торговій війні, яка неминуче послабить Захід на користь інших глобальних гравців», — написала вона.

Подробиці за посиланням

02 квітня 23:31
Швейцарія відреагувала на запроваджені Трампом мита

Президентка Швейцарії Карін Келлер-Зуттер заявила, що уряд країни взяв до відома рішення США про запровадження 31-відсоткового мита на швейцарські товари.

Вона наголосила, що Федеральна рада найближчим часом визначить подальші кроки, керуючись довгостроковими економічними інтересами країни, а також принципами міжнародного права та вільної торгівлі.

02 квітня 22:53
Трамп оголосив надзвичайний стан в економіці США

Після впровадження масштабних мит президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан в економіці країни, заявивши про "жорстоке поводження" з боку іноземних держав, які нібито отримують вигоду від доступу до американського ринку, водночас встановлюючи торговельні бар'єри для американських товарів.

02 квітня 21:25
Тарифна політика Трампа спричинила різке падіння фондових ринків

Оголошені президентом США Дональдом Трампом тарифні заходи, які він називає запорукою економічного процвітання країни, викликали негативну реакцію на фінансових ринках. За даними Bloomberg, фондові біржі за підсумками торгів у середу зафіксували падіння на понад 2%, зупинивши триденне зростання, що базувалося на сподіваннях інвесторів на пом'якшення тарифної політики.

Фондовий індекс S&P 500, загальна капіталізація якого перевищує 577 мільярдів доларів, після закриття основної сесії втратив майже 2,5%. Це сталося після заяви Трампа про введення мінімальних 10-відсоткових мит на всі товари, що імпортуються до США, а також додаткових зборів для 60 країн із найбільшим торговельним дефіцитом у відносинах зі Сполученими Штатами. Зокрема, Китай зіткнеться з 34-відсотковими тарифами, Європейський Союз – із 20-відсотковими, а Японія – з 24-відсотковими.

Фінансові ринки, які раніше зростали на очікуваннях більш стриманих заходів, різко відреагували на заяви президента. Аналітики зазначають, що тепер учасникам ринку доведеться адаптуватися до затяжного періоду невизначеності в торговельних відносинах, що може вплинути на економічну активність компаній та споживачів.

Більше деталей читайте за посиланням.

02 квітня 21:03
Трамп підписав указ про введення тарифів проти усіх країн світу

Трамп підписує указ і тримає його під оплески натовпу.

На цьому, безумовно, завершується одна з найдраматичніших президентських промов у Рожевому саду в історії.

Трамп виходить із Рожевого саду.

Оркестр грає "Боже, благослови Америку", коли Трамп залишає Рожевий сад.

02 квітня 20:59
Тарифи для України від США

Імпорт товарів із України обладатиметься 10% тарифом.

02 квітня 20:48
Трамп зачитав список країн і тарифів для них

Трамп заявив, що Сполучені Штати розраховуватимуть ставки тарифів для інших країн на основі мит та "інших форм обману". За його словами, для Китаю тарифи становитимуть 34 відсотки, для Європейського союзу - 20 відсотків. Японія - 24 відсотки, а Індія - 26 відсотків.

Американський президент каже, що Велику Британію буде обкладено 10-відсотковим тарифом. Навіть це досить примітно, оскільки Сполучені Штати мають позитивне сальдо в торгівлі з Великою Британією, це такий близький союзник, і країна намагалася укласти торговельну угоду зі США.

02 квітня 20:30
США встановлять базову тарифну ставку 10% для всіх країн

Дональд Трамп оголосив про запровадження тарифів у розмірі щонайменше 10% практично на всі товари, що імпортуються до США, а також ще вищих ставок для десятків країн, які мають найбільший торговельний дефіцит зі Сполученими Штатами.

Нова політика означає кардинальну зміну в глобальній торговельній та економічній політиці, пише CNN. Вона спрямована на відновлення виробничих потужностей США і торговельного балансу. Але вона загрожує ескалацією глобальної торговельної війни, що зароджується, і підвищенням цін для американських споживачів у нестабільний для економіки час.

Політика Трампа передбачає запровадження базового 10%-го тарифу на всі товари з усіх країн, окрім тих, що відповідають вимогам угоди про вільну торгівлю USMCA між Мексикою, Канадою та США (товари, що не відповідають вимогам, і надалі обкладатимуться митом у розмірі 25%). Імпортери товарів з інших країн почнуть сплачувати базовий 10% тариф у суботу о 12:01 за східноєвропейським часом.

Група з приблизно 60 країн, які високопосадовці адміністрації Трампа назвали "найгіршими порушниками", сплачуватимуть тариф удвічі менший, ніж Сполучені Штати. Ці взаємні тарифи набудуть чинності 9 квітня о 12:01 за східним часом.

02 квітня 20:26
Турбота американців

"Ми станемо розумними і ми будемо дуже багатими", - каже Трамп. Він стверджує, що Сполучені Штати насамперед почнуть піклуватися про американських робітників.

02 квітня 20:21
Більшість американців вважають, що тарифи Трампа зашкодять економіці ‒ опитування

Більше половини дорослого населення США переконані, що тарифна політика президента Дональда Трампа завдає шкоди економіці країни та сприятиме зростанню інфляції.

Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на результати загальнонаціонального опитування, проведеного Marquette Law School Poll.

Дослідження, проведене наприкінці березня, засвідчило зростання скептицизму серед представників обох основних партій щодо економічних заходів адміністрації Трампа. Зокрема, серед республіканців скоротилася частка тих, хто вважає, що президентська політика допоможе знизити інфляцію – 62% проти 76% у грудні. Водночас серед демократів зросла частка тих, хто очікує негативних наслідків – 92% порівняно з 82% у попередньому опитуванні.

Загалом 58% американців переконані, що економічна стратегія Трампа сприятиме інфляційному зростанню, тоді як лише 28% респондентів вважають, що тарифи позитивно впливають на економіку США. Рейтинг схвалення президента за результатами опитування склав 46%, тоді як 54% опитаних висловили незадоволення його роботою. Особливо помітне падіння підтримки серед незалежних виборців – 32% проти 37% у січні.

Крім того, опитування показало, що 75% громадян виступають проти ідеї включення Канади до складу США як нового штату. Щодо американської підтримки України думки розділилися: частина респондентів вважає її надмірною, інші – недостатньою, однак більшість повідомили, що їм відома інформація про суперечливу зустріч Трампа з президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася 28 лютого в Овальному кабінеті.

Завантажити ще

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі