Партія “Альянс Сари Вагенкнехт: за здоровий глузд і справедливість”, яка заснована німецькою “лівою” за поглядами політикинею Сарою Вагенкнехт, набирає за останніми даними опитувань 7% голосів виборців. Це майже стільки ж, скільки втратила праворадикальна партія “Альтернатива для Німеччини”. Обидві партії вирізняються антиукраїнськими ідеями, євроскептицизмом та проросійськими поглядами. Про дані соцопитування повідомляє BILD, для якого соціологічний інститут INSA провів відповідне дослідження.
Хто така Сара Вагенкнехт?
Насамперед ця політикиня відома своїм проросійським виступом з критикою запровадження Німеччиною санкцій проти Росії після вторгнення РФ в Україну. У 2023 році вона організувала громадську акцію “Повстання заради миру”, в якому засуджувалась допомога Україні зброєю та висувалась вимога негайно почати мирні перемовини на будь-яких умовах. Вагенкнехт та її соратниця Шварцер написали і оприлюднили “Маніфест миру”, де закликають Росію і Україну до взаємних поступок для того, щоб упередити потенційну ядерну війну. В цілому очільниця партії неодноразово підкреслювала свої симпатії Росії та заперечувала європейський поступ.
Які партії популярні в країні, що є важливим постачальником воєнної підтримки Україні?
Якби вибори до Бундестагу відбулися сьогодні, за крайніх правих з “АдН” проголосувало б 16% виборців, хоча ще у січні рейтинг цієї партії складав 23%. Наразі крайні праві мають приблизно такий самий рівень підтримки як і соціал-демократична партія Німеччини, що є ключовою в нинішній правлячій коаліції.
Найвищий рейтинг наразі є у представників політичного блоку ХДС/ХСС – 31%. Перевага консерваторів над соціал-демократами та крайніми правими досягла показника 15%, що є рекордом з 2021 року, тобто з часу, коли відбулися попередні вибори до німецького парламенту.
Значний відсоток популярності є у “Зелених”, які тримають рейтинг на рівні 12%. Практично не змінився рівень довіри у ліберальної партії “Вільних демократів” – 5%.
Якщо оцінювати шанси на серйозний політичний вплив, наразі тільки альянс Сари Вагенкнехт може скласти конкуренцію потужним політичним гравцям, оскільки інші політичні проекти не перетинають 3% рівня довіри виборців.
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн раніше розкритикувала ультраправу партію "Альтернатива для Німеччини" (АдН) через звинувачення в тому, що деякі з її провідних членів пов'язані з поширенням проросійської пропаганди. Саме цей скандал, на думку аналітиків, дуже скоротив вплив партії на політичну ситуацію в країні і позбавив її значної кількості прихильників.