Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн розкритикувала ультраправу партію "Альтернатива для Німеччини" (АдН) через звинувачення в тому, що деякі з її провідних членів пов'язані з поширенням проросійської пропаганди, повідомляє Politico.
"Я не здивована, що чеські спецслужби зараз ведуть розслідування щодо двох кандидатів, які очолюють список АдН на європейських виборах. Вони вже давно ведуть агітацію проти Європейського Союзу", - заявила глава Єврокомісії.
"Вони ніколи не приховували свого захоплення ненависником демократії в Кремлі. Вони несли його пропаганду в наші суспільства. Незалежно від того, брали вони за це хабарі чи ні", - додала фон дер Ляєн, яка балотується на другий п'ятирічний термін на посаді голови Єврокомісії.
У березні влада Чехії заявила про викриття мережі впливу, яка фінансувалася з Росії та займалася поширенням пропаганди РФ у Європі, а також підкупом європейських політиків.
За даними ЗМІ, частиною схеми був сайт новин Voice of Europe, а в центрі мережі — колишній лідер забороненої проросійської партії “ОПЗЖ” та кум російського диктатора Владіміра Путіна Віктор Медведчук. Чехія запровадила санкції проти Медведчука, Voice of Europe та пропагандиста Артема Марчевського.
Voice of Europe регулярно публікував заклики євродепутатів припинити допомогу Україні. Деякі автори таких закликів отримували за це гроші, в окремих випадках суми порівняні з видатками на передвиборчу агітацію.
Як пишуть ЗМІ, йдеться про політиків із Німеччини, Бельгії, Франції, Угорщини, Нідерландів та Польщі. На сайті, серед іншого, публікувалися інтерв'ю членів правопопулістської “Альтернативи для Німеччини” Максиміліана Кра та Петра Бистрона.
Обидва політики заперечують заяви про те, що брали гроші за поширення проросійської пропаганди.
В останні місяці зростає занепокоєння щодо масштабу російського впливу в інституціях ЄС, напередодні виборів до Європарламенту в червні. Днями Бельгія розпочала розслідування щодо ймовірної дезінформаційної мережі Росії в Європі. Прем'єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо заявив, що деяким депутатам Європарламенту платили за просування порядку денного Москви, але не називав конкретних імен.