В ЄС визначились із розташуванням штаб-квартири AMLA – як це допоможе Україні 

Поділитися
В ЄС визначились із розташуванням штаб-квартири AMLA – як це допоможе Україні  © pixabay.com
Основний напрямок AMLA – це контроль фінансів. Серед ризикових фіноперацій чимало порушень підсанкційних рішень ЄС.

Новий загальноєвропейський орган по боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму розташовуватиметься у німецькому Франкфурті. Відповідне рішення ухвалив Європейський парламент.  Компетенція цього органу, який матиме приблизно 400 співробітників-контролерів фінансових потоків в країнах ЄС, може допомогти Україні у виконанні санкційних зобов'язань країн-партнерів.

Що таке AMLA?

EU Anti Money Laundering Authority або AMLA є спеціалізованим органом ЄС, що матиме широку компетенцію. “AMLA змінить правила гри в боротьбі з брудними грошима в ЄС. Він здійснюватиме нагляд за найризикованішими фінансовими установами, нагляд за нефінансовим сектором і відіграватиме вирішальну роль у запобіганні ухиляння від обходу фінансових заборон”, – повідомляє Європарламент.

Коли почне роботу нова структура?

Європарламент зможе проголосувати за остаточне затвердження формату роботи агентства на пленарному засіданні 22-25 квітня.

Після ухвалення, регламент AMLA застосовуватиметься з липня 2025 року.

Раніше, Рада ЄС затвердила 13-й пакет санкцій проти Росії. Новий раунд обмежень запроваджується на тлі другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну. 

“Сьогодні ми продовжуємо посилювати обмежувальні заходи проти російського військового та оборонного секторів, націлюючись на подальші суб'єкти в третіх країнах, які постачають обладнання, а також на тих, хто відповідальний за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей. Ми залишаємося єдиними у нашій рішучості зламати російську військову машину і допомогти Україні перемогти в її законній боротьбі для самозахисту й відновити свою незалежність, територіальну цілісність і суверенітет”, - заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель після ухвалення чергового пакету фінансових санкцій проти країни-агресора.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі