Канцлер ФРН Олаф Шольц, прагнучи зменшити кількість шукачів притулку і зупинити підтримку ультраправих, домовився про більш жорстку міграційну політику і нове фінансування для біженців з главами 16 земель Німеччини. Повідомляє Reuters.
Уряд Шольца погодив заходи, які полегшать депортацію мігрантів і в першу чергу зроблять країну менш привабливим місцем призначення, що різко контрастує з політикою відкритих дверей, яку проводив Берлін за часів колишнього канцлера Ангели Меркель.
"Європейський Союз прагне переглянути правила надання притулку та міграції, щоб зменшити нелегальну міграцію, а країни-члени намагаються укласти власні угоди, зокрема, Рим оголосив у понеділок, що побудує в Албанії центри для прийому морських мігрантів, які намагаються потрапити до Італії", – йдеться у матеріалі.
Зустріч у Берліні мала на меті заручитися підтримкою таких кроків з боку представників земель і відповісти на скарги місцевої влади, що державна скарбниця та інфраструктура перевантажені.
У результаті уряд Шольца погодився виплачувати землям і муніципалітетам по 7500 євро (8000 доларів) на одного біженця з наступного року, а також здійснити авансовий платіж у розмірі 1,75 мільярда євро в першій половині 2024 року.
У Reuters зауважили, що лідер центральної землі Гессен оцінив загальний обсяг допомоги в 3,5 мільярда євро.
"Наша спільна мета - зупинити нелегальну міграцію", – сказав Шольц, назвавши угоду "історичним моментом".
Федеральний уряд також погодився вивчити можливість надання притулку за межами Європейського Союзу, хоча Шольц висловив скептицизм щодо того, чи можливо це конституційно і чи погодяться на це країни.
"Спроби ЄС створити такі центри обробки в Північній Африці після міграційної кризи 2015 року зазнали невдачі через юридичні, безпекові та гуманітарні проблеми. Але ця ідея була відроджена в Європі, спочатку Великою Британією з її угодою щодо Руанди в 2022 році, а в понеділок – Римом", – кажуть у статті.
Нагадаємо, Канада оголосила про старт нової тимчасової програми для українців для отримання посвідки на постійне проживання у країні. Як йдеться у повідомленні на сайті уряду Канади, дія програми розповсюджуватиметься на тих громадян України, які є близькими родичів канадців чи постійних резидентів країни.