Союзники бояться розпаду Росії. Коли розвалювався Радянський союз, то були рівно ті самі питання. Але жодної катастрофи не сталося – ексглава МЗС Литви

Поділитися
Союзники бояться розпаду Росії. Коли розвалювався Радянський союз, то були рівно ті самі питання. Але жодної катастрофи не сталося – ексглава МЗС Литви © freesmi.by
Він також розкритикував стратегію обережної і "повільної" допомоги України, внаслідок чого Україна платить у війні набагато дорожчу ціну.

Колишній глава міністерства закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс переконаний, що країни-партнери України не мають боятися розпаду Росії, адже такі самі побоювання були і перед розвалом СРСР. Про це він розповів у інтерв’ю для Європейської правди.

Він зазначив, що сценарій розвалу Російської Федерації не виключений, але й не гарантований, і рішення у цьому – за росіянами.

"Коли ми говоримо про завершення війни, то не йдеться про те, що ваша армія захопить Москву. Це – задача росіян. Якщо вони хочуть повернутися до цивілізованого світу, їм потрібні зміни. І вони самі повинні захопити Москву. Я кажу не про Пригожина чи когось такого, а а про тих, хто хоче змінити режим. Їм це робити. Нам треба зважати на можливість розвалу Російської імперії. Але розвалювати її – то не наш обов’язок", – зауважив Лінкявічюс.

Ексглава МЗС Литви розкритикував стратегію обережної і "повільної" допомоги України, внаслідок чого Україна платить у війні набагато дорожчу ціну.

"Коли ми кажемо, що Україна має перемогти, то треба усвідомлювати: це також означає, що Росія має програти. А це для декого також дуже важкий наслідок. Бо давайте зізнаємося: Захід завжди непокоїться питанням того, хто в такому разі контролюватиме ядерну зброю. І після цієї вистави Пригожина… хто може виключити, що одного дня ядерна зброї не потрапить до військових груп, які не пов’язані з урядом. І це вже може завдати не просто шкоди, а катастрофи. І цього не хочуть – не лише в Росії, а й на Заході. Але я тут нагадаю: коли розвалювався Радянський союз, то були рівно ті самі питання. Але жодної катастрофи не сталося", – додав він.

Раніше президент Литви Гітанас Науседа заявляв, що, попри інтенсивні дискусії між країнами НАТО, на саміті Альянсу у Вільнюсі вдасться домовитися про такі зобов'язання перед Україною, які не розчарують Київ. Водночас, він зазначив, що Україна отримає "чимало", але не все, на що сподівається.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі