Росія все ще отримує заборонені технології безпосередньо з ЄС – Bloomberg

Поділитися
Минулого року РФ отримала європейських «пріоритетних товарів» більше ніж на 450 млн євро

Країни Європейського Союзу все ще роблять недостатньо для того, щоб перешкодити Росії отримувати підсанкційні технології для використання в озброєнні для ведення війни проти України. Це стверджують чиновники, знайомі з цим питанням, з якими спілкувалося агентство Bloomberg.

Майже чверть з 450 мільйонів євро так званих «пріоритетних товарів», які потрапили до Росії з ЄС за перші дев'ять місяців 2023 року, були відправлені безпосередньо з Європи. За словами чиновника, який спирався на внутрішні оцінки торговельних потоків, Росія основну частину імпорту отримує через треті країни, але заборонені товари на «десятки мільйонів євро» продовжують надходити з самого Євросоюзу – незважаючи на 13 пакетів санкцій.

Більша частина цієї торгівлі відбувається через мережі тисяч малих компаній за межами ЄС – переважна більшість з яких базується в Китаї – і часто в кілька етапів через різні юрисдикції. Поставки важко відстежити, оскільки в них регулярно беруть участь ланцюжки з кількох постачальників, а іноді й перепродавців, які можуть використовувати старі запаси.

Однак внутрішня оцінка ЄС свідчить про те, що частина торгівлі відбувається всередині Євросоюзу. Держави-члени, які відповідають за застосування санкцій, і компанії, свідомо чи несвідомо, роблять занадто мало, щоб зупинити її, кажуть чиновники. За словами одного з чиновників, дані також свідчать про те, що дочірні компанії та субпідрядники деяких європейських фірм, які працюють за кордоном, виробляють підсанкційні товари та експортують їх до Росії через посередників.

Нагадаємо, залежність Росії від торгівлі з Азією різко зросла у 2023 році, в той час, як бізнес із європейськими ринками впав на тлі санкцій. Раніше Bloomberg заявив, що Штати ухиляються від найжорсткіших заходів щодо Росії, які залишилися в арсеналі США. Причина може полягати у тому, що їх запровадження ризикує «розхитати світову економіку».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі