Залежність Росії від торгівлі з Азією зростає, а бізнес із Європою падає — Reuters

Поділитися
Залежність Росії від торгівлі з Азією зростає, а бізнес із Європою падає — Reuters © pixabay/paligraficas
Торгівля РФ із Європою зменшилася на тлі санкцій. 

Залежність Росії від торгівлі з Азією різко зросла у 2023 році, в той час, як бізнес із європейськими ринками впав на тлі санкцій. Про це повідомляє Reuters.

Частка Азії в російському експорті та імпорті зросла до 72% і 68% відповідно, свідчать дані митної служби РФ.

Москва перестала публікувати детальну щомісячну статистику експорту та імпорту невдовзі після того, як західні країни почали запроваджувати санкції через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

У понеділок, 12 лютого, російська митна служба приховала дані про експорт та імпорт у тоннажі, але дві таблиці, які вона оприлюднила, все одно показали, що залежність РФ від країн Азії різко зросла в обох напрямках торгівлі на тлі санкцій Заходу.

Згідно з даними, загальний обсяг російського експорту в 2023 році впав на 28,3% до 425,1 мільярда доларів, а поставки в Європу скоротилися на 68% до 84,9 мільярда доларів. Тим часом експорт з РФ до Азії зріс на 5,6% до $306,6 млрд, а частка цього регіону в російському експорті зросла до 72% з 49% у 2022 році.

Загальний імпорт Росії у 2023 році зріс на 11,7% до 285,1 мільярда доларів. Поставки з Європи до РФ впали на 12,3% до 78,5 мільярда доларів, тоді як імпорт з Азії зріс на 29,2% до 187,5 мільярда доларів.

Російська митна служба також повідомила про напрямки торгівлі за окремими товарами, але об'єднала їх у широкі групи. Ці дані показали, що загальний імпорт РФ у 2023 році зріс, зокрема, поставки техніки, обладнання, транспортних засобів та інших супутніх товарів збільшилися на 24% до 146 мільярдів доларів.

Експорт того, що митна служба РФ називає "мінеральною сировиною" - включаючи енергоресурси, такі як нафта, впав на 33,6% до $260,1 млрд, тоді як експорт металів і металопродукції скоротився на 15% до $60 млрд.

Раніше The Economist писав, що комерційний потенціал Азії допомагає підтримувати військову економіку Росії. Звісно, Китай під керівництвом “приятеля” Путіна Сі Цзіньпіна зробив більше за всіх, щоб підірвати санкції Заходу. Товарообіг РФ та Китаю у 2023 році досяг рекордного рівня. Китай і Гонконг стали головними постачальниками мікросхем до Росії, Пекін також швидко став головним постачальником автомобілів і смартфонів до РФ.

Однак, китайська підтримка — далеко не єдиний фактор. Посередники в Туреччині та інших країнах постачають те, що потрібно Росії. У Центральній Азії Казахстан і Киргизстан є ключовими каналами "паралельного імпорту", їхня торгівля з РФ переживає бум. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі