Польська партія може піти з групи Мелоні у Європарламенті до нової «центрально-східної» групи

Поділитися
Польська партія може піти з групи Мелоні у Європарламенті до нової «центрально-східної» групи Матеуш Моравецький та Віктор Орбан © EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS
Матеуш Моравецький дав 50% на те, що «Право і Справедливість» піде до нової групи

Колишній прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його партія «Право і Справедливість» (PiS) розглядає можливість виходу з третьої за чисельністю групи у Європарламенті ECR італійської прем’єрки Джорджи Мелоні – для того, щоб приєднатися до створення групи, яка буде представляти інтереси Центрально-Східної Європи.

«Цілком очевидно, що ми могли б об'єднатися на географічній платформі, а не на ідеологічній. Мене все менше і менше цікавлять всі ці ідеологічні елементи», – сказав Моравецький в інтерв’ю POLITICO.

За даними видання, PiS веде переговори з популістськими правими партіями про створення нової групи. Серед тих, з ким контактує з цього приводу партія – «Фідес» прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, «Акція незадоволених громадян» Андрея Бабіша в Чехії та Словенська демократична партія Янеза Янші.

Цей крок стане величезним ударом для Мелоні, оскільки її група ECR є третьою за величиною в Європарламенті, випереджаючи лібералів, а PiS (20 депутатів) та «Брати Італії» (24 депутатів) є двома найбільшими національними партіями.

Внутрішні переговори в ECR між польською та італійською делегаціями стали напруженими після того, як ECR скасував засідання в середу і переніс його на третє липня, всього за день до неофіційного крайнього терміну реєстрації політичних груп.

«У нас є спокуси в обох напрямках. Я б сказав, що ймовірність 50/50», – сказав Моравецький, додавши, що «не гарантовано», що PiS залишиться в ECR.

Моравецький припустив, що досягнення необхідної кількості для формування нової групи не буде проблемою, і припустив, що вона може налічувати 40 або 50 депутатів. 

Нагадаємо, Мелоні розкритикувала кулуарні угоди щодо вищих посад у ЄС і заявила, що думки європейських виборців не враховуються, назвавши це «сюрреалістичним». 

Раніше стало відомо, що відома проросійськими й антиукраїнськими закликами ультраправа німецька партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD) збирається утворити власну фракцію у Європейському парламенті. 

Невдовзі після оголошення результатів виборів до Європарламенту, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розкритикував лідерів ультраправих партій Італії (Мелоні) та Франції (Марін Ле Пен) за те, що вони не уклали угоду про об'єднання. На його думку, альянс депутатів Європарламенту з правих партій (до яких відносять і партію Орбана «Фідес») «був би найбільшою парламентською фракцією в Європі».

Як змінився політичний ландшафт Європарламенту? Чого очікувати від цих змін Україні? Про це пише науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань у статті «Вибори до Європарламенту: Успіх правих популістів і як це вплине на Україну» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі