Париж судиться з Брюсселем через мовну дискримінацію

Поділитися
Париж судиться з Брюсселем через мовну дискримінацію © unsplash/fabienmaurin
Франції не подобається, що при працевлаштуванні надається перевага англійській мові

Франція стверджує, що нові співробітники органів Євросоюзу наймаються на роботу на основі оцінок, проведених англійською мовою, а це, на думку офіційного Парижа, надає перевагу англомовним кандидатам над їхніми конкурентами. Через це Франція подала дві скарги до вищого суду ЄС, повідомляє POLITICO.

Для Франції тести лише на знання англійської мови є дискримінацією і порушують договори ЄС. Правила блоку загалом передбачають, що всі громадяни ЄС повинні мати однакове ставлення, незалежно від національності. Правила прийому на роботу чиновників ЄС також забороняють дискримінацію за мовною ознакою загалом і допускають її лише за певних умов.

«Це дискримінує неангломовних кандидатів», – сказав один з французьких дипломатів на умовах анонімності та додав, що це не лише «французька боротьба», оскільки інші країни-члени ЄС поділяють таку ж стурбованість.

Інший дипломат ЄС, який не був уповноважений говорити публічно, підтвердив, що Італія підтримує позицію Франції, і підкреслив, що «це позиція не проти конкретної мови, а на користь багатомовності». 

Боротьба Франції проти повсюдного поширення англійської мови перегукується з внутрішніми дебатами про втрату країною впливу у світі, зазначає POLITICO. Президент Франції Емманюель Макрон працює над розширенням використання французької мови в усьому світі, і 30 жовтня підтвердив важливість франкофонії під час промови на відкритті Міжнародного центру французької мови, нового культурного центру, присвяченого французькій мові, в замку Вільє-Котере.

Європейський офіс з відбору персоналу, який проводить іспити при прийомі на роботу, встановлені інституціями ЄС, регулярно публікує рішення (відомі як «повідомлення про конкурс»), які визначають критерії для кожної процедури відбору. Франція оскаржила два повідомлення, опубліковані у 2022 та 2023 роках, які стосувалися деяких іспитів, що проводилися лише англійською мовою.

Очікується, що Генеральний суд ЄС, який розглядає спори за участю інституцій ЄС, винесе рішення з цього питання протягом року; раніше він вже скасовував конкурси EPSO через неправомірне обмеження вибору мов. Раніше цього року Суд ЄС, який є останньою апеляційною інстанцією у справах за участю інституцій ЄС, виніс рішення на користь Італії та Іспанії в аналогічних справах. 

Хоча з юридичної точки зору всі 24 мови ЄС є рівними, на практиці вступні іспити часто проводяться французькою та німецькою мовами, а також англійською.

З понад 3,2 тисяч громадян Франції, які працювали в Єврокомісії у 2023 році, Франція є третьою найбільш представленою країною в інституціях блоку після Італії та Бельгії. Однак громадяни Франції недостатньо представлені серед вищого керівництва ЄС порівняно з цілями Комісії щодо забезпечення географічного балансу серед працівників блоку.

Нагадаємо, громадська думка у Франції (65% опитаних «за» підтримку України та 35% не згодні з цим) та Німеччині (66% та 34% відповідно) виявилася найбільш стриманою щодо підтримки боротьби України проти агресії РФ. 19 жовтня, Україна розпочала перший раунд переговорів для укладення двосторонньої угоди про гарантії безпеки з Францією, що передбачено Спільною декларацією про підтримку України G7.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі