Уряд Німеччини заявив, що зміцнить свої збройні сили настільки, що вони стануть основою стримування і колективної оборони в Європі. Це є продовженням політики зміцнення німецької армії після повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому 2022 року.
Відповідна заява була зроблена 9 листопада, разом із ухваленнями нових оборонних директив, які вийшли вперше з 2011 року, коли Німеччина призупинила призов до армії, зазначає Reuters.
У цих директивах розписано політику «Zeitenwende» («Зміни епох») щодо оборони. Про неї канцлер Олаф Шольц оголосив після російського вторгнення. У лютому 2022 року він зробив перший крок до відновлення армії після десятиліть її послаблення після холодної війни. Тоді був створений спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро для закупівлі сучасного озброєння.
Міністр оборони Борис Пісторіус у статті для Tagesspiegel, яка вийшла 9 листопада, заявив, що агресивна війна Росії проти України означає, що континент зіткнувся з новою військовою загрозою, яка «докорінно змінила роль Німеччини і Бундесверу». У відповідь на це погіршення безпекової ситуації Берлін прагне зробити німецькі збройні сили «основою стримування і колективної оборони в Європі», зазначив він.
Пісторіус заявив, що партнери Німеччини очікують, що країна візьме на себе роль лідера. Оголосивши про фундаментальні зміни в усіх сферах діяльності Бундесверу, щоб зробити його «готовим до війни», міністр сказав, що майбутня структура німецьких збройних сил «буде визначатися тим, що необхідно для оборони країни і її союзників».
Він не надав жодних подробиць щодо передбачуваних змін.
Нагадаємо, Німеччина продовжує підтримувати Україну у протистоянні з Росією, надсилаючи військову допомогу, а також фінансуючи інші напрямки, як енергетична безпека та розвиток бізнесу. Німеччина прихистила найбільше біженців з України, які втекли від війни, ніж будь-яка інша країна.
За результатами опитування, проведеного канадською компанією GlobeScan у липні-серпні цього року у 30 країнах, за підтримку України у боротьбі з Росією виступають 66% громадян Німеччини, тоді як 34% не згодні з цим, або частково не згодні.