Мелоні та євроскептики хочуть завербувати Орбана, але за певну ціну — Bloomberg

Поділитися
Мелоні та євроскептики хочуть завербувати Орбана, але за певну ціну — Bloomberg © Yves Herman/Reuters
Найбільшим викликом для великої правої коаліції буде узгодження їхніх різних позицій щодо України.

Деякі з провідних правих політиків континенту, зокрема Джорджа Мелоні, прем'єр-міністр Італії прагнуть залучити прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до своєї політичної сім'ї, намагаючись перетворити свою загальноєвропейську партію на легітимну силу в Брюсселі.

Італійський прем'єр і колишній прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький зустрічалися з Орбаном протягом останніх кількох тижнів, щоб обговорити приєднання його партії Fidesz до групи європейських консерваторів і реформістів, за словами людей, знайомих з переговорами. Під час переговорів і Мелоні, і Моравецький зробили чітке застереження: відвертий угорський лідер повинен буде пом'якшити деякі свої позиції, пише Bloomberg.

Такий крок може докорінно змінити політику в Брюсселі й зробити ECR третьою за величиною групою після виборів до Європейського парламенту в червні. Це дало б ECR більший вплив на бізнес Європейського Союзу і стало б сигналом про зростаючу роль націоналістичних політиків, які просувають антиіммігрантські та євроскептичні програми.

"Я говорив про це з Віктором Орбаном, тому знаю, що Угорщина може розглянути можливість вступу до ECR. Це розширило б наші можливості діяти заради кращої Європи", — сказав в інтерв'ю Моравецький.

Виклик для інших європейських законодавців полягає в тому, що може означати "краще". Польща за часів правління "Права і справедливості" стала піонером правого популізму, граючи на націоналістичних настроях і культурних претензіях. Згідно з нещодавнім опитуванням соціологічної компанії Europe Elects, якби вибори до Європарламенту відбулися сьогодні, ECR міг би отримати 80 місць у парламенті. Якщо Fidesz приєднається до ECR і отримає 13 місць, які він здобув у 2019 році, це може підняти партію на третє місце після Європейської народної партії та соціалістів і демократів.

Найбільшим викликом для великої правої коаліції буде узгодження їхніх різних позицій щодо України, враховуючи той факт, що Угорщину очолює найбільш дружній до Кремля уряд в ЄС, тоді як решта членів ECR рішуче підтримують Київ, особливо це стосується партії "Право і справедливість", яка наразі має найбільше місць у групі. Ця стратегія несе ризики для Мелоні, відносного новачка у вищій лізі європейської політики. Приборкати Орбана, який перебуває на посаді прем'єр-міністра ЄС вже п'ятий термін, є складним завданням.

Моравецький зустрівся з Орбаном у кулуарах того ж заходу і сказав йому, що він повинен стримати свою позицію, перш ніж приєднатися до ECR. У нещодавніх коментарях для преси Орбан назвав цей крок майже завершеною справою.

"Ми повинні об'єднати зусилля на багатьох різних фронтах, щоб врятувати Європу. ECR, швидше за все, прийме всіх, хто погодиться виступити проти домінуючих ліберальних і лівих груп, які стоять на шляху до знищення Європи", — пояснив Моравецький.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі