Шведські демократи погрожують вийти з правої групи ЄС, якщо до неї приєднається партія Орбана

Поділитися
Шведські демократи погрожують вийти з правої групи ЄС, якщо до неї приєднається партія Орбана © Європейський парламент
Позицію Угорщини стосовно України вони вважають неприйнятною.

Сама лише згадка про Віктора Орбана спричиняє суперечки на правому фланзі Європейського парламенту.

Лідер шведських демократів Чарлі Веймерс у п’ятницю в письмовому коментарі для журналу POLITICO про вибори в ЄС заявив, що він може вивести своїх депутатів Європарламенту з правої групи Європейських консерваторів і реформістів (ECR), якщо до неї приєднаються члени Європарламенту Орбана від Fidesz.

Сам Орбан відкрито висловлював бажання приєднатися до ECR, де домінують «Брати Італії» Джорджії Мелоні та польська партія «Право та справедливість». Колишній прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький також заявив, що готовий залучити Fidesz. Мелоні та Орбан налагодили тісні стосунки в Європейській раді, причому італійська прем’єр-міністерка дедалі частіше розглядається як місток між Будапештом і Брюсселем.

«Коментарі Орбана та Моравецького змусили нас оцінити наші варіанти, серед яких зокрема і забезпечення того, щоб ECR залишалася атлантистською та критично налаштованою щодо Путіна групою, а також які інші варіанти існують для консервативних партій, які перебувають при владі», – сказав Веймерс. 

У Європарламенті представлені 12 євродепутатів від Fidesz, однак вони не прив’язані до жодної політичної родини  після того, як у 2021 році залишили правоцентристську групу ЄНП.

Згідно з опитуванням POLITICO , навіть без залучення Fidesz після червневих виборів ECR може стати третьою за величиною групою в Європейському парламенті, що дасть їй більше можливостей впливати на голосування та боротися за вплив і одночасно чинити тиск на Європейську комісію. Однак на заваді цим шансам може стати розкол групи.

 «У країнах Скандинавії імідж правої Угорщини серйозно постраждав через вибір, зроблений нею після початку повномасштабного російського вторгнення, включаючи небажання ратифікувати заявку Швеції на вступ до НАТО», — додав Ваймерс.

Латвійський євродепутат Робертс Зіле, провідна фігура в ECR і віце-президент парламенту, приєднання партії Орбана до групи вважає можливим, однак переконаний, що для цього партія угорського прем’єр-міністра має  змінити свою позицію щодо російської агресії в Україні.

Депутати Європарламенту від партії «Брати Італії» Джорджі Мелоні висловилися дещо обережніше, заявивши, що будь-яке рішення буде ухвалене лише після червневих виборів. Депутат Європарламенту Карло Фіданза заявив, що наступним кроком Орбана має бути зелене світло заявці Швеції на вступ до НАТО.

«Ми не хочемо нікого втрачати, ми хочемо зробити ECR більшою, не втрачаючи при цьому нашої згуртованості і не втрачаючи наших членів. Це виклик, і Мелоні здатна подолати цей виклик», — сказав він.

Угорський прем’єр Віктор Орбан у відносинах із Києвом, Брюсселем і Вашингтоном розігрує багатоходівку.

Але до президентських виборів у США Київ має невеликий запас часу, коли Орбан буде змушений демонструвати Заходу хоч якийсь прогрес в українсько-угорських відносинах.
Чому? Про це — в статті Володимира Кравченка "Вікно ще відчинене: чи вдасться Україні поліпшити відносини з Орбаном?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі