Макрон пропонує нову модель європейської економіки для захисту від Китаю, США та Росії

Поділитися
Макрон пропонує нову модель європейської економіки для захисту від Китаю, США та Росії © Ale_Mi/depositphotos.com
Президент Франції закликає змінити підходи і вийти з території комфорту

Європейські країни мають побудувати нову економіку, яка може стати реальною противагою економічній потузі США, Китаю та інших економічних центрів світу. Ідею побудови такої економіки оприлюднив в інтерв'ю Bloomberg президент франції Еммануель Макрон.

Реакцією Європи на війну Росії з Україною та руйнацію раніше створеної глобальної торговельної системи має бути трансформація економіки Євросоюзу. На думку Еммануеля Макрона країни євроспільноти мають ухвалити рішення для трансформації і реформування, щоб перетворити ЄС на більш об’єднану та могутню економічну силу. Макрон стверджує, що ЄС матиме шанс протистояти Китаю та США, лише завдяки створенню захисту своїх інтересів, скороченню регулювання ринку та розблокування фінансових обмежень в євроспільноті.

Франція є однією з найпотужніших економік ЄС, зокрема щодо отримання інвестиційних пропозицій, яких найбільше в ЄС – 15 мільярдів євро іноземних грошей. Такі пропозиції Макрона стикаються зі спротивом Німеччини та її союзників. Вони з недовірою ставляться до об’єднання у фінансовому секторі, намагаючись зберегти свою національну “тишу” у фінансовому секторі, зберігаючи себе у рамках “традиційного” єврокапіталізму.

“Ми повинні повністю перезавантажити нашу модель”, – вважає очільник Франції. Макрон наголошує, що відсутність активності в історичний момент призведе до довгострокового економічного занепаду. Насамперед Європа має подолати такі проблеми як занепад промисловості, скорочення продуктивності та державні борги, а також необхідність підтримувати зобов'язання соціальної держави і стрімке старіння населення.

Модель економіки Європи за Макроном

Амбітний проєкт Макрона, який до здобуття президентської посади був одним з найбагатших в країні бізнесменів, полягає в структурній перебудові європейського економічного ринку.

“ЄС має бути менш наївним щодо протекціоністських заходів, коли його інтереси знаходяться під загрозою, оскільки ні Китай, ні США більше не поважають правила Світової організації торгівлі. Крім того, бюджет ЄС має бути збільшений на 1 трильйон євро, щоб супроводжувати зростання приватних інвестицій шляхом створення єдиного ринку фінансових продуктів і заощаджень”, – пише Bloomberg.

Фінансова потужність Європи має бути спрямована на інвестицій для модернізації економіки, стимулювання зростання макроекономічних показників ЄС, інновацій і зміцнення воєнної потуги континенту перед загрозою російської агресії.

Нагадаємо, що президент Франції Еммануель Макрон закликає до оновлення економічних зв'язків з Пекіном. Європа хоче більшої взаємності у своїх економічних зв'язках з Китаєм, щоб краще забезпечити власну економічну безпеку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі