Литва, Латвія та Естонія вимагають пояснень слів посла Китаю про статус Криму та колишніх країн СРСР

Поділитися
Литва, Латвія та Естонія вимагають пояснень слів посла Китаю про статус Криму та колишніх країн СРСР © Depositphotos/AndrewLozovyi
Країни Балтії засумнівалися у посередницькій ролі Китаю у війні Росії проти України.

Латвія, Литва та Естонія оголосили про плани викликати провідних китайських дипломатів у своїх країнах для пояснення коментарів посла Китаю у Франції щодо спірного суверенітету пострадянських країн.

"З огляду на неприйнятні заяви посла Китаю у Франції про міжнародне право та національний суверенітет, МЗС Латвії викликало уповноваженого повіреного у справах посольства Китаю в Ризі для надання пояснень у понеділок. Цей крок узгоджений з Литвою та Естонією", – написав у Twitter глава МЗС.

Його колега з Естонії назвав коментарі китайського дипломата «хибними та неправильним тлумаченням історії».

Глава МЗС Литви Габрієлюс Ландсбергіс зазначив, що у зв'язку із подібними заявами держави Балтії не довіряють Китаю як "посереднику" у врегулюванні війни в Україні.

Дипломатичний вогняний шторм загрожує затьмарити спроби Китаю зобразити себе миротворцем у війні Росії в Україні та покращити торговельні та дипломатичні відносини з Європейським союзом. В останні тижні Пекін відвідали президент Франції Еммануель Макрон, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн та міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Міністерство закордонних справ Франції заявило, що Париж стурбований висловлюванням китайського посла і вимагають від Пекіна роз'яснень щодо цього.

"З тривогою ми дізналися про зауваження китайського посла у Франції щодо кордонів країн, які стали незалежними після розвалу Радянського Союзу в 1991 році. Китай має сказати, чи ці зауваження відображають його позицію. Ми сподіваємося, що це не так", - йдеться у заяві відомства, опублікованому у Twitter французьким депутатом Бенжаміном Хаддадом.

У міністерстві також заявили, що Франція висловлює солідарність із колишніми країнами СРСР, які після розпаду Радянського Союзу здобули незалежність після десятиліть пригнічення.

"Щодо України вона була міжнародно визнана в межах кордонів, що включають Крим, у 1991 році після розпаду СРСР усім міжнародним співтовариством, включаючи Китай як нового державу-члена Організації Об'єднаних Націй", - наголосили в МЗС Франції.

Тайвань, який шукає підтримки у Європи, в той час як Пекін прагне позбутися своїх дипломатичних союзників, що залишилися, висловив підтримку позиції Литви. Міністр закордонних справ Джозеф Ву висловив солідарність із країнами Балтії.

У Китаї поки що скандал, що вибухнув навколо їхнього дипломата, не коментували. Реакцій від Пекіна не було.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі