Глава МЗС Німеччини про свою поїздку до Китаю: «Деякі моменти – більш ніж шокуючі»

Поділитися
Глава МЗС Німеччини про свою поїздку до Китаю: «Деякі моменти – більш ніж шокуючі» © МЗС України
Анналена Бербок звертає увагу на зростання репресій у Китаї та його зовнішню агресивність, зокрема щодо Тайваню.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, виступаючи в середу в Бундестазі, назвала деякі моменти своєї нещодавньої поїздки до Китаю «більш ніж шокуючими» і заявила, що Пекін все більше перетворюється на системного суперника, а не на торгового партнера і конкурента, передає Reuters.

Вона не стала уточнювати деталі, хоча зауваження прозвучало після її заяви про те, що Китай стає «дедалі репресивнішим як усередині країни, так і агресивним зовні».

Бербок відвідала Пекін минулого тижня, де попередила, що «будь-які спроби Китаю контролювати Тайвань будуть неприйнятними». Пекін вважає Тайвань з демократичним правлінням «китайською провінцією» і не відкидає застосування сили, щоб отримати над островом повний контроль.

Бербок заявила, що Китай хоче дотримуватися своїх власних правил на шкоду міжнародному порядку. Пекін просив Німеччину підтримати «возз'єднання» КНР із Тайванем і стверджує, що Китай та Німеччина – не противники, а партнери. За словами Бербок, зараз "аспект системного суперництва між Німеччиною та Китаєм посилюється дедалі більше".

Уряд Німеччини хоче працювати з Китаєм, але не хоче повторювати минулі помилки, каже Бербок, наприклад - концепцію "змін через торгівлю", згідно з якою Захід може нібито досягти політичних зрушень в авторитарних режимах через торгівлю.

Бербок також закликала Китай працювати на благо миру в усьому світі, зокрема, використовуючи свій вплив на Росію у війні в Україні. Вона привітала обіцянку Пекіна не постачати Росії зброю, у тому товари числі подвійного призначення, але додала, що Берлін подивиться, як така обіцянка працюватиме на практиці.

Відходячи від політики колишнього канцлера Ангели Меркель, уряд Олафа Шольца розробляє нову стратегію щодо Китаю, щоб зменшити залежність від економічної наддержави Азії, яка є життєво важливим експортним ринком для німецьких товарів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі