Очільник опозиції Фрідріх Мерц, який є фаворитом напередодні ймовірних дострокових виборів у Німеччині, повідомив, що хоче укласти нові домовленості з новообраним президентом США Дональдом Трампом для посилення міжнародного впливу Берліну.
В інтерв’ю виданню Stern голова партії "Християнсько-демократичний союз" Мерц назвав нинішнього канцлера Олафа Шольца "кульгавою качкою" та закликав прискорити організацію виборів після розпаду коаліційного уряду, пише Bloomberg. Він наголосив на важливості для Німеччини активніше відстоювати свої інтереси на світовій арені.
"Нам бракує послідовності у формулюванні та захисті власних інтересів, і цей підхід необхідно змінити", ‒ зазначив Мерц. За його словами, прагматичні домовленості мають бути вигідними для обох сторін, і він припускає, що Трамп охарактеризував би це як "угоду".
Мерц також звинуватив чинний уряд Шольца у "політичному прорахунку" через підтримку на виборах кандидата від Демократичної партії Камали Гарріс, що, на його думку, може ускладнити відносини з новою адміністрацією США.
"У Трампа хороша пам’ять. Нинішній уряд втратить довіру нової американської адміністрації, а Шольц фактично вже перебуває в статусі кульгавої качки", ‒ зауважив німецький політик.
Для прикладу можливої домовленості з Трампом, Мерц назвав нещодавні контракти про закупівлю американських винищувачів F-35, які, за його словами, могли б обслуговуватися в Німеччині за підтримки США. "Це була б вигідна домовленість для обох країн", ‒ підкреслив він.
Політик додав, що консультувався з людьми, які "добре знають Трампа", і вважає, що прямий та чіткий підхід є оптимальним у діалозі з республіканцем.
Раніше Мерц говорив, що надання Україні далекобійних ракет Taurus не означає втягування Німеччини у російсько-українську війну.
Еволюція поглядів Шольца в не надто сприятливий для України бік відбувається на фоні вкрай низького рівня підтримки його політичної сили та уряду світлофорної коаліції. Але зростання симпатій німців до ліворадикального Союзу Сари Вагенкнехт та ультраправої «Альтернативи для Німеччини» є наслідком системних помилок традиційних політичних сил, зокрема у внутрішній політиці.
Детальніше про це в статті "За крок до поразки: чому відмова Шольца підтримати план перемоги України не врятує його?" пише Петро Герасименко.