"Слабкий лідер": у Німеччині обговорюють заміну Шольца на когось популярнішого

Поділитися
© EPA-EFE/Filip Singer
Його називають "слабким лідером", який не може досягти результату.

Члени Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) розглядають можливість заміни чинного канцлера Олафа Шольца на популярнішого кандидата напередодні національних виборів у 2025 році.

Про це повідомляє видання Financial Times, зазначаючи, що серед можливих кандидатів називають міністра оборони Бориса Пісторіуса та прем'єр-міністерку землі Саар Анке Релінгер, яка є колишньою метальницею ядра.

За інформацією джерел, у внутрішніх розмовах деякі однопартійці Шольца обговорюють варіант виключення його з передвиборчого списку через низьку популярність серед виборців. Одним із прикладів, на який посилаються критики, є можливість використати досвід президента США Джо Байдена, який під час виборів поступився місцем Камалі Гарріс. Це питання викликане низьким рейтингом Шольца – згідно з опитуванням Forschungsgruppe Wahlen, 77% опитаних вважають його "слабким лідером", неспроможним досягти вагомих результатів.

Особливо критичною для Шольца може стати ситуація з виборами 22 вересня у землі Бранденбург, яку СДПН контролює з часу возз'єднання Німеччини. Якщо партія зазнає поразки від ультраправої "Альтернативи для Німеччини" (AfD) і втратить владу, це може посилити тиск на канцлера та поставити його політичне майбутнє під загрозу.

Опозиція також посилює критику уряду, вказуючи на втрату довіри з боку виборців через нездатність вирішити важливі для країни питання, такі як нелегальна імміграція, зростання підтримки популістських сил та падіння економіки. Водночас прихильники Шольца наголошують, що складнощі в управлінні трипартійною коаліцією є значним викликом, який не варто недооцінювати, особливо на фоні розбіжностей у поглядах коаліційних партій, що загострюються з наближенням виборів.

Нагадаємо, агентство Bloomberg писало, що хоча Німеччина переживає серйозні економічні труднощі, вона залишається достатньо багатою, щоб підтримувати фінансування України та збільшувати витрати на оборонне виробництво.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі