У Міністерстві закордонних справ спростували інформацію про те, що українську владу заздалегідь повідомили про телефонну розмову між новообраним президентом США Дональдом Трампом та російським диктатором Владіміром Путіним.
Раніше у виданні The Washington Post із посиланням на власні джерела зазначили, що під час телефонної розмови 7 листопада Трамп і Путін обговорили питання, пов’язані з війною в Україні. Водночас, за даними журналістів, Києву завчасно оголосили про цей контакт і нібито ніхто з українських високопосадовців не мав заперечень щодо цього. За інформацією Reuters, у відомстві зазначають, що такі твердження є неправдивими.
Зокрема речник МЗС України Георгій Тихий в інтерв’ю для Reuters відкинув ці заяви, наголосивши, що Україна не була обізнана про планування цієї розмови.
"Інформація про те, що українська сторона була попереджена про ймовірну розмову, не відповідає дійсності. Відтак, Україна не могла ні підтримати, ні виступити проти цієї ініціативи", ‒ додав Тихий.
Нагадаємо, напередодні радник Трампа Браян Ланза розповів, що адміністрація новообраного президента США звернеться до Володимира Зеленського з проханням представити свою версію "реалістичного бачення миру". Водночас він заявив, що повернення Криму є нереалістичним і "не є метою Сполучених Штатів".
Згодом представник перехідної адміністрації Трампа вийшов із заявою, що Ланза, який окреслив деякі потенційні контури підтримуваного США мирного плану в Україні, не виступав від імені президента.
"Велике повернення" Дональда Трампа до Овального кабінету Білого дому не є таким неочікуваним, якою була його перша перемога на президентських перегонах у США 2016 року. Проте зараз, незважаючи на потужний потік привітань іще до оголошення офіційних результатів виборів, рівень тривожності в багатьох столицях світу просто зашкалює. Але є й такі, де перемогу Трампа розглядають як певний шанс у хаосі, що лише набирає обертів…
"Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна", ‒ аналізує експосол України в США Олег Шамшур.