Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що не запрошуватиме до своєї нової команди колишнього кандидата в президенти від Республіканської партії Ніккі Гейлі та колишнього держсекретаря Майка Помпео, повідомляє Reuters.
«Я не буду запрошувати колишнього посла Ніккі Гейлі або колишнього держсекретаря Майка Помпео приєднатися до адміністрації Трампа, яка зараз формується. Мені дуже подобалося працювати з ними раніше, і я хотів би подякувати їм за їхню службу нашій країні», - написав Трамп на своїй сторінці в соцмережі Truth Social.
Деякі з найближчих соратників Трампа звинуватили Гейлі та Помпео в тому, що вони є так званими «кротами глибокої держави», стверджуючи, що вони збиралися підірвати його програму «Америка перш за все».
Колишні губернаторка Південної Кароліни Ніккі Гейлі була головною суперницею Трампа за висунення в президенти від Республіканської партії - вона різко критикувала свого колишнього боса під час праймеріз, називаючи його «розгубленим». Зрештою вона підтримала Трампа.
Водночас колишнього директора ЦРУ та ексдержсекретаря Майкла Помпео багато хто вважав претендентом на посаду міністра оборони.
ЗМІ пишуть, що впливові особи в оточенні Трампа активно виступали проти Помпео та Гейлі. Серед них політичний стратег Роджер Стоун, який написав на своєму веб-сайті в п’ятницю, що Трампу слід остерігатися «неоконів», які можуть сформувати «зловісну п’яту колону» в його новій адміністрації, та особливо виділив Гейлі та Помпео.
Зазначимо, що і Гейлі, і Помпео, у тій чи іншій формі, виступали за продовження і посилення підтримки України.
У суботу Трамп провів низку зустрічей із потенційними кандидатами на посади в його майбутній адміністрації. Напередодні він зустрівся з відомим інвестором Скоттом Бессентом, який є потенційним кандидатом на посаду міністра фінансів США.
Також Трамп повідомив, що інавгурація президента 2025 року проходитиме під головуванням інвестора в нерухомість і донора кампанії Стіва Віткоффа та колишнього сенатора Келлі Лоффлер.
Зазначимо, що влітку Помпео розповідав, як може виглядати «мирний план» Трампа щодо України: серед основних пунктів — програма ленд-лізу, «реальні» санкції проти Росії й «оновлення» НАТО.
Чого очікувати від другого терміну Трампа в Білому домі й чим тепер ризикує Україна, аналізував експосол України в США Олег Шамшур.