Латвія розпочала неофіційні консультації про висунення глави МЗС на посаду генерального секретаря НАТО

Поділитися
Латвія розпочала неофіційні консультації про висунення глави МЗС на посаду генерального секретаря НАТО © Mixnews
Повноваження Столтенберга закінчуються 1 жовтня 2024 року.

Латвія розпочала неофіційні міждержавні консультації про можливе висунення міністра закордонних справ та колишнього прем'єр-міністра країни Кріш'яніса Каріньша на посаду генерального секретаря НАТО. Про це заявила прем'єр Латвії Евіка Сіліня, повідомляє Delfi.

Вона пояснила, що процедура вибору генсека НАТО не суворо регламентована і наразі розпочалися неофіційні переговори на рівні послів країн Альянсу, яким Латвія повідомила, що має свого кандидата на цю посаду. 

За її словами, Латвія ніколи не висувала свого кандидата на посаду генсека Альянсу, тому це новий досвід для країни.

 "Ми шукатимемо підтримку і дивитимемося — якщо у нас будуть можливості і чіткий процес, ми ухвалимо офіційне рішення про висунення кандидата", — додала Сіліня.

На її думку, Латвія може офіційно запропонувати свого претендента, оскільки "має сильного кандидата”, до того ж, жодна з нових країн НАТО ще не очолювала Альянс. Сіліня заявила, що Каріньш має хороший досвід управління державою та роботи в Європарламенті, а також розуміння міжнародних процесів. 

За її словами, якби НАТО очолив представник будь-якої з трьох країн Балтії, це було б великим досягненням для цих держав.

Каріньш заявляв про наміри стати новим генеральним секретарем НАТО. Повідомлялося, що він запропонує зробити внесок у роботу Альянсу завдяки своєму досвіду керівництва як прем'єр-міністр, чіткому розумінню загрози з боку Росії, твердій позиції щодо України та перевіреному досвіду досягнення міжнародного консенсусу.

Єнс Столтенберг, який очолює НАТО з 2014 року, влітку погодився залишитися на посаді до жовтня 2024 року. Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте та прем'єр Естонії Кая Каллас також демонстрували зацікавленість в отриманні посади генсека Альянсу. 

Крім того, за даними ЗМІ, прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен є ще одним кандидатом на цю посаду, хоча деякі країни НАТО з обережністю ставляться до призначення третього скандинавського генерального секретаря поспіль після Столтенберга і Андерса Фога Расмуссена. 

Франція, з іншого боку, чітко дала зрозуміти, що наступним лідером Альянсу має бути представник ЄС, виступивши проти таких кандидатів, як віце-прем'єр-міністр Канади Христя Фріланд, яка має українське походження, а також проти колишнього міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса.

Потенційно в списку можливих кандидатів залишається і глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі