Виробництво зброї в Європі повинно перейти на військові рейки — керівник провідної оборонної компанії

Поділитися
Виробництво зброї в Європі повинно перейти на військові рейки — керівник провідної оборонної компанії © Getty Images
Мортен Брандцег вважає, що Європа повинна брати приклад з оборонного виробництво в США.

Європа повинна перейти на військові рейки й надати пріоритет доступу оборонної промисловості до критично важливого обладнання та електроенергії, оскільки війна в Україні, схоже, затягнеться, вважає керівник одного з найбільших виробників озброєнь в регіоні. Мортен Брандцег, генеральний директор виробника боєприпасів Nammo, співвласниками якого є уряди Норвегії та Фінляндії, заявив Financial Times, що через понад два роки після вторгнення Росії в Україну політики й суспільство все ще перебувають у режимі мирного часу, попри те, що значна частина оборонної промисловості виробляє продукцію "так, ніби йде війна". Компанії перебувають під сильним тиском щодо збільшення виробництва боєприпасів, ракет та іншого озброєння для поповнення національних запасів, які були виснажені в результаті підтримки Заходом України, зазначає Financial Times.

"Попит на певні речі з боку оборонної промисловості — це попит на військове виробництво", — сказав Мортен Брандцег в інтерв'ю Financial Times. 

Плани Nammo з розширення свого найбільшого заводу були зупинені минулого року, оскільки новий дата-центр для TikTok використовував усі вільні потужності в цьому районі. Як вважає Брандтцег, через відсутність законодавства це питання ще не було "вирішене на 100 відсотків".

Європа повинна розглянути законодавство, подібне до Закону про оборонне виробництво в США, який надає президенту повноваження змушувати компанії надавати пріоритет державним контрактам перед приватними, вважає Брандтцег.  Інколи промисловість була "дев'ятою в черзі на купівлю виробничого обладнання, а всі інші купували його для комерційного використання".

"Чи має бути якесь законодавство, щоб у певні кризові часи європейські виробники оборонної продукції мали першочерговий доступ до виробничого обладнання, щоб купувати його? Це передбачено законом у США, але не регулюється в Європі", — сказав він, додавши, що "це та сфера, де ми можемо покращити ситуацію".

Nammo планує отримати понад 300 мільйонів євро підтримки від національних урядів таких країн, як Норвегія і Фінляндія, а також від ЄС, що еквівалентно сумі, яку компанія інвестувала б за десять років у мирний час. Вона також інвестує близько 150 мільйонів євро власних коштів щороку.

"Nammo є одним з найбільших європейських виробників боєприпасів, що виготовляє все — від найбільших артилерійських снарядів до тих, що використовуються в танках, винищувачах і гарматах. Поряд з компанією Roxel, яка в рівних частках належить виробнику ракет MBDA і французькій Safran, вона є одним з двох європейських виробників "ракетних двигунів", силових установок для ракет і ракетних снарядів", — пише видання.

Брандцег повідомив, що Nammo веде переговори з Пентагоном про те, щоб стати третім постачальником ракетних двигунів в США, щоб допомогти "зміцнити промислову базу в західному світі". Nammo також веде переговори з великими підрядниками про те, як вона може допомогти, хоча компанія, як каже Брандцег, прагне залишатися незалежним постачальником ракетних двигунів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі