Як Захід все ще може врятувати Україну? — FT

Поділитися
Перемога України вимагатиме від західних країн відправки небойових підрозділів та надання належного озброєння.

Захід зменшився до маленької купки країн, які сваряться між собою. Часом здається, що вони готові дозволити Україні програти війну з Росією. Західні країни слабкі насамперед тому, що їм бракує союзників. Не приєднані держави в Азії, Африці та Перській затоці ніколи не переймалися боротьбою України, пише Financial Times.

Тим часом США, схоже, залишають Захід. Це виходить за рамки плану Дональда Трампа, озвученого прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, "не дати жодної копійки" Україні, якщо він знову стане президентом. Навіть якщо Трамп програє, а республіканці виграють лише одну палату Конгресу, вони можуть продовжувати блокувати допомогу Україні. 

 

Французи давно мріяли про те, щоб Європа сама вирішувала свої військові справи без втручання США. Тепер ця мрія стає реальністю, і вона лякає. Європейці навіть не можуть дійти згоди, чи є ця війна для них екзистенціальною (як вважають східні європейці), війною вибору (як вважають західні країни) чи війною, яку можна ігнорувати (як вважає Олаф Шольц, канцлер Німеччини).

Західні держави часто називали війни екзистенційними — в Алжирі, В'єтнамі, Афганістані та Іраку лише для того, щоб відмовитися від них після усвідомлення того, що вони насправді були війнами вибору. Європейські пацифісти сподіваються, що війна в Україні залишиться такою ж самостійною.

"Західні держави настільки не віддані ідеї озброєння України, що ставляться до неї як до програми державних витрат, від якої можна відмовитися, коли грошей бракуватиме...", — зазначає видання.

На щастя, Захід може змінити курс. Росія має погано навчену армію й економіку розміром з Канаду, пише видання. Перемога вимагатиме від західних країн відправки небойових підрозділів, таких як сапери, інструктори й автоінженери. Країни повинні будуть, слідом за Данією, віддати Україні кожен снаряд, що є в їхніх складах. Німеччина могла б надіслати ракети Taurus. А заміна американської підтримки України коштуватиме іншим країнам НАТО близько 65 євро на громадянина на рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі