Час спливає. Україна може програти в короткостроковій перспективі, якщо Захід не активізується – Atlantic Council

Поділитися
Час спливає. Україна може програти в короткостроковій перспективі, якщо Захід не активізується – Atlantic Council © Getty Images
Економіка Заходу більша в 20 разів, але він далекий до використання її на повну потужність.  

Захід потенційно набагато сильніший за Росію і може допомогти Україні перемогти. Але лише за умови докладання зусиль і швидкості, які будуть на зовсім іншому рівні, ніж нинішня політика підтримки, пише у своєму матеріалі для Atlantic Council бізнесмен, філантроп, засновник і член правління Ялтинської європейської стратегії Віктор Пінчук.

Він зазначає, що хоча економіка Заходу в 20-25 разів більша за російську, але зараз її не використовують на повну силу. Так, США та ЄС спрямували на підтримку України (включаючи фінансову та гуманітарну допомогу) 0,3% та 0,4% свого ВВП відповідно. Росія витрачає приблизно 40% свого бюджету на напад на Україну, що, за оцінками, становить від 6% до 10% ВВП країни. Ці набагато більші витрати допомагають Росії компенсувати набагато більший економічний потенціал Заходу. Менший боєць, який жертвує всім, може здолати набагато більшого супротивника, який не бореться так наполегливо.

«Але що ще гірше, це не боротьба між потенціалом Заходу і потенціалом Росії. Все залежить від того, що Захід дає зараз, проти того, що Росія виробляє зараз, плюс те, що Росія отримує від Ірану та Північної Кореї. Це відносно невеликі економіки, але з непропорційно потужним військовим виробництвом.

Російські лідери вважають цю війну екзистенціальною для себе. Кремль вичавлює з російської економіки все, що може, для ведення війни. Захід, схоже, поки що не сприймає війну як екзистенціальну і не усвідомлює всієї гостроти ситуації. Це неправильно», - зазначає автор.

Пінчук вказує, що помилково думати, що українці можуть продовжувати утримувати фронт стільки, скільки потрібно Заходу для того, щоб визначитися зі своїм підходом. Іншою помилкою є втішання себе думкою, що економічні жертви Росії не є стійкими в довгостроковій перспективі.

«Зараз українці борються проти критичної загрози. Ця загроза зрештою спрямована проти Заходу. Економічний потенціал сам по собі не виграє війну за Україну. Захід повинен боротися за власне виживання, допомагаючи Україні, і повинен робити це зараз.

Оскільки США припинили надавати допомогу, а Європа не змогла її компенсувати, то за нинішнього стану речей Україна програє. Звичайно, українці продовжуватимуть боротися, що б не сталося. Звичайно, українці ніколи не здадуться. Так, українці зроблять неможливе. Ні, Росія не може перемогти в Україні в кінцевому підсумку. Але Україна може програти в короткостроковій перспективі, якщо Захід негайно не збільшить, а не зменшить свою підтримку», - наголошує він.

Зараз українці виснажені і не мають мінімального запасу боєприпасів. Але ще гірше те, що українці наразі не мають надійної перспективи щодо достатньої підтримки в осяжному майбутньому.

«Я часто розмовляю з українськими солдатами. Вони вважають, що на даний момент Північна Корея є більш надійним партнером для Росії, ніж Захід для України. Вони кажуть, що якби вони знали, що допомога надійде в недалекому майбутньому, це додало б їм сил дочекатися її. Але зараз вони не мають такої перспективи, на яку могли б розраховувати», - вказує бізнесмен.

За його словами, якщо Захід хоче змінити ситуацію, найважливіше, що він повинен усвідомити, - це те, що у нього немає часу. У 2022 році Захід чекав занадто довго, тому що одні думали, що Росія насправді не почне повномасштабну атаку, а інші думали, що Україна не протримається більше кількох днів.

«У 2024 році багато хто знову чекає занадто довго, бо вважає, що Україна насправді не програє. Невже ви не зрозуміли, що погані речі трапляються? Що треба діяти до того, як це станеться? Якщо не відбудеться серйозних змін у підходах Заходу, ви можете пошкодувати про свою нинішню бездіяльність ще більше, ніж після лютого 2022 року.

Як інженер, я іноді знаходжу прості формули корисними для того, щоб прояснити ситуацію. 2022 рік був роком, коли всі недооцінювали Україну. 2023 рік був роком, коли всі недооцінювали Росію. 2024 рік - рік правди.

Війну вирішуватиме не лише потенціал Заходу проти Росії. Вона буде визначатися тим, що Захід зробить зараз для підтримки України, а що Росія та її союзники, такі як Іран і Північна Корея, зроблять зараз. І не забувайте, що будь-які втрати, яких зазнає Україна у 2024 році, не можна буде просто компенсувати нарощуванням виробництва у 2025 році.

На війні не має значення, чи багато ви зробили. Важливо, чи зробив ти достатньо. І досить швидко. Європа і Захід повинні змінити свою логіку на 180 градусів. Україна не повинна просити зброю. Захід повинен пропонувати проактивно. Замість українських запитів, на які Захід відповідає після довгих роздумів, західні пропозиції повинні надходити постійно.

Тоді, і тільки тоді, ви дасте українцям те, що їм потрібно, щоб дати відсіч агресору і зберегти свою незалежність. Це створить шанс для миру і безпеки. Для вас».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі