Іранські активісти по всій Європі стають об'єктами погроз і переслідувань з боку режиму Тегерана — The Guardian

Поділитися
Іранські активісти по всій Європі стають об'єктами погроз і переслідувань з боку режиму Тегерана — The Guardian © unsplash.com/ashkfor121
Активісти у Франції, Німеччині та Іспанії вважають, що за кампанією репресій стоїть іранський режим.

Тегеран та його агенти, схоже, організовують загальноєвропейську кампанію переслідувань, стеження, викрадень і погроз, спрямовану на політичних активістів, які протестують проти іранського режиму. Про це повідомляє The Guardian.

Видання поспілкувалася з 15 іранськими активістами, які стали мішенню подібних репресій у Великій Британії, Франції, Німеччині, Іспанії, Швейцарії та Швеції.

У більшості випадків активістів попереджала західна поліція або служби безпеки про те, що Іран стоїть за реальними загрозами їхньому життю в помсту за активність на європейській землі.

Зокрема, йдеться про кібератаки та онлайн-переслідування, які можуть включати тисячі погроз смертю, надісланих протягом тижня, а також погрози у “реальному світі”.

За останній рік двом активістам у різних країнах порізали шини на автомобілях, що, як вони підозрюють, було зроблено іранськими агентами. Декілька активістів повідомили, що підозрілі чоловіки переслідували їх після мітингів.

Представник іранського уряду відкинув усі звинувачення в правопорушеннях.

Смерть під вартою минулого року іранської дівчини курдського походження Махси Аміні після її арешту за нібито порушення закону про обов'язкове носіння хіджабу викликала безпрецедентну хвилю масових протестів по всьому Ірану, які загрожували повалити режим.

Усередині Ірану реакція на протести була жорстокою: понад 500 людей було вбито на вулицях під час демонстрацій і близько 20 тисяч затримано. За повідомленнями, понад сто протестувальників були засуджені до смертної кари або звинувачені у злочинах, що караються смертною карою. На сьогодні вже виконано сім смертних вироків.

Іран одночасно намагається придушити інакомислення далеко за межами своїх кордонів.

Серед тих, хто став мішенню, зокрема, Мар'ям Баніхашемі, обличчя іранського жіночого руху у Швейцарії, де вона мешкає з 2016 року. Жінка звикла отримувати погрози в соціальних мережах після того, як публічно закликала до зміни режиму в Ірані. Вона вважає, що за нею стежили після відвідування політичних заходів, двічі в Цюріху і ще раз після зустрічі зі швейцарським депутатом у парламенті в Берні. 

У червні цього року Баніхашемі повідомили, що її життя може бути в небезпеці. 

Відтоді швейцарська поліція порадила Баніхашемі змінити ім'я та адресу і найняти приватних охоронців, чого, за її словами, вона не може собі дозволити. 

Раніше повідомлялося, що іранські сили безпеки в суботу, 16 вересня, розігнали протести в курдських районах країни і ненадовго затримали батька Махси Аміні, через рік після того, як смерть дівчини спровокувала одні з найсильніших політичних заворушень в країні за останні чотири десятиліття. 

США, Велика Британія і Канада запровадили нові санкції проти Ірану напередодні річниці смерті Аміні, зокрема, за порушення прав людини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі